90 varkeusvleesch. Sikhs mogen wel vleesoh van varkens, doch niet van runderen eten en drinken bovendien sterken drank. Mohammedanen houden zich in Britsch-Indië stipt aan het verbod betreffende het gebruiken van varkensvleesch en alcoholica. Hierbij komen nu de eigenaardigheden der verschillende na tionaliteiten, waarvan eenige rijst en andere weder verschillende graan soorten en gram bouwen en eten. Met al deze bezwaren rekening houdende, voldoet het voedingstarief aan de inderdaad matige eischen van de bewoners van het Zuid-Oostelijk deel van Yóór-Indië en van een groot deel der Hindoes in de overige provinciën, doch het schiet te kort in hetgeen de Mohammedanen, Sikhs en Goorkha's behoeven aan eiwitrijke spijzen. Aan deze tekortkomsten van het voedingstarief voor Inlanders en aan de behoefte aan geestrijke dranken voor Europeanen werd in Opper-Burma tegemoet gekomen door de reeds genoemde extra- rations, waarvan de verstrekking door de Brigade-commandanten kon worden bevolen. Zij bestonden voor de Europeanen uiterwtensoep in blik na vermoeiende marschen, bier (ale) een pint per man en rhum (een drambij bijzondere gelegenheden, na marschen, gevechten enz.voor de Inlanders, die dat gebruiken mochtenvleesch (of spek), veelal tweemaal 's weeks, en rhum (een drambij bijzondere gelegenheden. Verstrekking van vleesch aan de Mohammedanen vond trouwens meermalen plaats, indien zij in vereeniging met Euro- peesche troepen marcheerden, daar er dan gewoonlijk van de ge slachte ossen eenig vleesch overbleef. Bij gelegenheid der Queens Jubilee liet de Generaal Lockhart bovendien eigener autoriteit eene groote extra-verstrekking van vleesch, bier en rhum aan Europeanen en van vleesch, meel en ghee aan de Inlanders plaats hebben. Rations der rij-, trek- en lastdieren. Rations voor rij-, trek- en lastdieren worden in het garnizoen, op marsch en te velde dagelijks verstrekt behalve aan: 1'Officierspaarden en 2°. Paarden en grassnijdersponies der regimenten Cavalerie, wier paarden eigendom der korpsen zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 103