99 comptabiliteit van ieder der drie legers van Bengal, Bombay en Madras geplaatst, en zijn onder dezen de Military Accountants belast met de onderdeelen van dezen dienst. Voor de controle op trakte menten en soldijen zijn daartoe in elk leger nog eenige onderverdee lingen gemaakt, ieder onder een Paymaster. Bij de expeditionnaire troepenmacht in Opper-Burma was voor de geheele controle oen Field-Paymaster aan het groote hoofdkwartier verbonden. Als een voorbeeld van de wijze, waarop de betaling en controle geschiedt, diene het volgende, mij medegedeeld door een regiments commandant. De soldijen worden aan de Britsche troepen eenmaal 's weeks, aan de Inlandsche eenmaal 's maands uitbetaald. Bij de Britsche korpsen dienen de compagnies- en troop-commandanten de soldijstaten in aan den Paymaster van het korps (te velde den adju dant); bij de Inlandsche regimenten dienen de Inlandsche compa gnies- en troop-commandanten de soldijstaten in aan de wing- en squa dron-commanders en deze verder aan den adjudant. De Pay master of de adjudant maakt hierop eene verzameling, waarna de korpscommandant voor het bedrag een wissel afgeeft op 's lands kas. Het ontvangen geld wordt aan de compagnies- en troop-comman danten terhandgesteld, bij de Inlandsche korpsen door tusschen- komst van wing- en squadron-commanders, en, na aftrek van kortingen, aan de manschappen uitbetaald. Na deze uitbetaling worden de Inlandsche regimenten verzameld en vraagt de regiments-comman dant den manschappen af, of zij hunne soldij ontvangen hebben. De regiments-soldijstaat wordt inmiddels opgezonden aan den Paymaster onder wien het .korps ressorteert; deze maakt daarop zijn opmerkingen, welke weder door den regiments-commandant beantwoord worden, waarna de Paymaster het bedrag goedkeurt of daarin de wijziging brengt, welke door mogelijke fouten mocht noodig zijn; eventueel wordt dit verschil op den eerstvolgenden soldijstaat van het korps verrekend. In Opper-Burma geschiedde echter de verstrekking van gelden niet middels landskassen, maar rechtstreeks door den Field-Paymaster. Army Clothing Department. Door het gouvernement wordt slechts een deel der kleeding aan de troepen verstrekt, terwijl het overige daarvan, meer bepaald de eenvoudiger kleeding voor dagelijksch

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 112