100 gebruik en voor gebruik op marsch en te velde, bij de korpsen onder beheer van den quartermaster en hét oppertoezicht van den korpscommandant wordt aangeschaft en vervaardigd voor rekening der manschappen. Deze inrichting, waardoor de regiments-comman dant terecht verantwoordelijk kan worden gesteld voor het behoorlijk gekleed zijn van zijn korps, vooral op marsch en te velde, bevor dert tevens in hooge mate de belangstelling, de zorg voor het ver krijgen van goede waar tegen billijken prijs en het toezicht op de doelmatigheid der kleeding, juist bij die personen, die daarbij het grootste belang hebben en daartoe het best in de gelegenheid zijn, nl. de troepenofficieren. Hetzelfde vindt plaats ten opzichte der gouvernements-kleeding, door de zorg van het Army Clothing De partment rechtstreeks aan de korpsen verstrekt. Ook hierbij draagt de regiments-commandaut de verantwoordelijkheid voor den staat, waarin de kleeding verkeert, voor het behoorlijk passend zijn, enz. Het Army Clothing Department heeft dus slechts het beheer van het centrale magazijn van gouvernementskleeding en de zorg voor de verstrekking aan de korpsen op de aanvragen, door de commandeerende officieren ingediend. Barrack Department. De kazerneering vormt een onderdeel der Military Works en wordt beheerd door Barrack Masters in de ver schillende afdeelingen van Indië en verder door de quartermasters bij de korpsen. Bij de expeditionnaire troepenmacht in Opper-Burnm was echter deze diensttak niet vertegenwoordigd en rustte de zorg voor de kazerneering der troepen, welke trouwens uit den aard dei- zaak weinig omvangrijk was, op de Intendanten der brigades. Wat hier omtrent het Army Clothing en het Barrack Department gezegd is, berust uil sluitend op mij gedane mededeelingen. Thans blijft over de behandeling van den werkkring der" ei genlijke Intendance. Op den voorgrond moet gesteld wordendat ik steeds gezien heb, dat de Transportdienst geheel van het Com missariat Department was afgescheiden, zoowel bij de brigades als bij het hoofdkwartier der expeditionnaire macht. In 1887 is echter bepaald, dat voortaan de zoogenaamde Supply en Transport Branches van het Commissariat Department zullen worden samen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 113