101 gesmolten onder één hoofd, dat, zoowel bij het hoofdbureau als bij de onderafdeelingen, de chef van den transportdienst zal staan onder den chef van don algemeenen Intendance-dienst en dat de officieren, die voortaan bij het Commissariat Department zullen benoemd worden, zoowel bij den eigenlijken Intendance- als bij den Transportdienst een tijd op proef moeten gediend hebben. Het Commissariat Department bestaat uit officieren, die van do troepen meestal van de Infanterie voorgoed bij dien tak van dienst overgaan, na met succes een proeftijd daarbij te hebben door- loopen. Bovendien worden onder bijzondere omstandigheden, zooals bij expedition, officierendie zulks verlangentijdelijk daarbjj ge detacheerd. De chef van dozen dienst behoort tot het militaire departement van Indic en heeft onder zich de Intendanten der divisiën en zelfstandige brigades, waarin het Britsch-Indische leger verdeeld is. In Opper-Burma was de Intendant der expeditionnaire troepen macht ingedeeld bij het groote hoofdkwartier en had hij onder zich de Intendanten der verschillende brigades. In de brigades waren eenige gedetacheerde officieren aan de Intendanten toegevoegd, terwijl het verdere personeel bestond uit magazijnmeesters conductors en sub conductors met den rang van warrant officermilitaire en burgerschrij vers, magazijns-koelies, enz. In de 3e brigade bevonden zich de* Inten dant (Majoor) en een der toegevoegde officieren (Luitenant) in het hoofd kwartier te Pyinmana, waar de centrale magazijnen waren, terwijl de andere gedetacheerde Luitenant aan het groote garnizoen Yamithin met de daaronder ressorteerende posten was toegevoegd. Gaat men na (zie bjilage I), dat het geheele militaire personeel der Intendance voor eene zeer verspreide en voortdurend marcheerende troepenmacht van 4200 man, met eene tijdelijk daaraan toegevoegde colonne van ruim 900 man, slechts bestond uit 3 officieren, 4 Europeesche en 14 Inlandsche minderen, dan zal men de overtuiging verkrijgen, dat met de krachten gewoekerd werd. De officieren verrichtten dan ook zuiveren Intendance-dienst; de magazijnen werden onder hun toezicht en hunne verantwoordelijkheid beheerd door de conductorsdie daarvoor alleszins berekend bleken. De geheele dienst werd inderdaad op uitstekende wijze verricht en

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 114