102 nimmer hoorde ilc ernstige klachten daarover ot' bemerkte ik cenige tekortkoming. Het bureau van den Intendant was op zeer practische wijze inge richt; alle stukken werden opgeborgen in kastjes, van ledige kisten vervaardigd, die onmiddellijk gereed waren, om vervoerd te worden voor alle soorten van lijsten en staten waren gedrukten voorhanden, zoodat het schrijfwerk zich hoofdzakelijk bepaalde tot het invullen van cijfers en het doorslaan van de benamingen der voorwerpen, welke niet behoefden vermeld te worden; brieven werden steeds in den een- voudigsten vorm gesteld en van dezulke, waarin slechts eene enkele zaak van weinig belang werd behandeld, werd geene kopie doch slechts aanteekening in de agenda gehouden zooveel eenigszins mogelijk werd voor de correspondentie van de telegraaf gebruik gemaakt. Gedu rende de 4 maanden, dat de toenmalige Intendant bij de 3° brigade was werkzaam geweest, waren door hem niet minder dan 5000 brieven en 3000 telegrammen ontvangen en verzonden. De bureau-uren waren van 10 uur voormiddags tot 6 uur namiddags en gedurende dien tijd werd er hard gewerkt. Dit voor zoover het personeel betreft. Wat nu de werkzaamheden van het Commissariat Department aangaat, deze omvatten hoofdzakelijk: a. de aanschaffing en verstrekking van vivres en fourages b. de aanschaffing en verstrekking van bijzondere spijzen en dranken voor de hospitalen c. de verstrekking van dekens, vellen waterproof en ander bedfou- nituur aan de troepen d. de verstrekking van magazijns-behoeften als schalen met ge wichten, lantaarns, enz. e. de verstrekking van kleedingstukken aan lulandsche volgers, en f. de zorg voor de verzending en in ontvangst-name van alle door het Gouvernement te verstrekken benoodigdheden, welke door de korp sen worden aangevraagd. De vivres en fourages werden in Opper-Burma zooveel mogelijk door contractanten plaatseljjk geleverd; de aannemer had dan te zor gen voor den opvoer naar de plaats van levering en het opslaan in zijn eigen magazijnen aldaar. Uit deze magazijnen nu verstrekte

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 115