JV VOORWOORD verder voor de herleiding eene tabel in bijlage B is opgenomen. Ten derde moet ik al dadelijk de aandacht vestigen op den geringen graad van nauwkeurigheid der overgelegde kaarten. Vóór den oorlog kon slechts beschikt worden over berichten van reizigers en mededeelin- gen en schetsen van Inlanders de kaart, die in 1885 aan de expedition- naire troepenmacht werd uitgereikt absolutely confidentialis het resul taat van al die gegevens en, ofschoon uit den aard der zaak weinig ver trouwbaar, was toch haar bezit bij het binnenrukken van Opper-Burma van groote waarde. Geleidelijk is zij verbeterd en uitgebreid en in No vember 1886 zijn nieuwe kaarten gedrukt, van welke van tijd tot tijd nieuwe verbeterde uitgaven verschijnen. Zij zijn echter nog weinig nauwkeurig, omdat bij de samenstelling nog grootendeels uit Inlandsche bronnen moet worden geput. Na mijn vertrek uit Opper-Burma werd eene kaart ge drukt van het Noordelijk deel van het door de 3e brigade (Lockhart) bezette gebied van de kaarten, die ik zag, is deze de eerste, die geheel samengesteld is uit gegevens van topographische en vluchtige opname. Deze kaart is vrij nauwkeurig. Eindelijk moet ik eene groote mate van toegevendheid inroepen voor de gebrekkigheid der kleinere schetsen en teekeningen, die, naar ik hoop, eenigszins zullen bijbrengen tot de verduidelijking van enkele beschrijvingen, doch die ik alleen ter verklaring van beginselen heb bijgevoegd en geens zins om juiste afmetingen of vormen aan te gevenzij zijn dikwijls slechts na eene vluchtige beschouwing der voorwerpen en afgaande op het ge heugen vervaardigd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 11