107 4°. Apothecary 2'"' grade, _0 - geassimileerd aan conductor. a°. Idem Is' grade|b 6°. Senior Apothecary 2"d gradehonorair luitenant. 7'. Idem 1" grade; honorair luitenant eu kapitein. De inkomsten, pensioenen en voorwaarden tot bevordering zijn opgenomen in Bijlage Y. Op 55-jarigen leeftijd moeten zij den dienst verlaten. De instelling der Hospital Assistants is voor eeue vergelijking met het Hederlandsch-Indische leger van minder gewicht, omdat de wijze van verpleging der Inlandsche troepen, waarmede zij in het nauwste verband staat, bij ons eene zoo geheel andere is. De Hospital Assistantsdie in rang tusschen de Inlandsche offi cieren en onderofficieren staan, behandelen de Inlandsche militairen, zoowel in de hospitalen als bij marcheerende colonnes en kleine detachementen. Enkele malen doen zij ook, bij gebrek aan Apo thecaries, dienst in de hospitalen der Britsche troepen. Wat het mindere personeel van den geneeskundigen dienst betreft, dit bestaat geheel uit Inlanders. Alle hospitaalbedienden, hand langers, koks, enz. vormen te zamen het zoogenaamde Army Hospital Native Corps, waarvan de verschillende detachementen onder de diri- geerende officieren van gezondheid staan. De geneeskundige dienst in Britsch-Indië telt in ieder der 3 legers van Bengal, Bombay en Madras 2 Surgeon-generalsv an wie de ééne aan het hoofd staat van den Medical staff (dienst bij Britsche hospi talen en troepen), de andere aan het hoofd van den Indischen genees kundigen dienst, zoowel civiel als militair. Verder ziju dirigeerende officieren van gezondheid aan het hoofd van den geheelen genees kundigen dienst der divisiën en zelfstandige brigades geplaatst en andere, speciaal van de Indian Medical service, aan het hoofd van den civieleu dienst in verschillende gewesten. De dienst bij de Britsche en Inlandsche troepen is op geheel ver schillende wijze geregeld. Voor de Britsche militairen bestaat in ieder garnizoen een garnizoens-hospitaal, waarbij de noodige officieren van den Medical staff zijn ingedeeld; een dezer officieren van gezondheid is in den regel aangewezen voor den dienst in het garnizoen, het be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 120