De breedte is 40 voet, de vloer is 4 yards boven den grond gebracht. Het dak steekt verder rond het geheele gebouw 10 voet uit, waardoor op den beganen grond galerijen worden gevormdin het midden is het dak zeer hoog. De gebinten bestaan uit een ingewikkeld samenstel van zeer lichte balken en hebben eene spanning van 40 voet, zoodat de groote ruimte in de chambrée geheel vrij blijft. De 4 onderofficierskamers zijn op de vleugels. De ruimte beneden de kazerne is bestemd voor eetzaal, doch werd te Myingyan ten deele voor bureaux, ten deele tot logies van Inlandsche troepen gebezigd. Voor de hospitalen der Europeesche troepen zag ik te Myingyan een zelfde gebouw ingericht. Het zijn inderdaad prachtige kazernes, doch zij schijnen wel wat licht gebouwd te zijn, te meer daar de lichte stijlen slechts 3 voet in den grond worden geplaatst. Bij mijne aankomst te Bhamo was juist eene dier nieuwe kazernes door een hevigen storm geheel om gewaaid. In het algemeen zijn in de vredesgarnizoenen de kazernes en hos pitalen voor Britsche troepen zeer goed. In Rangoon waren die ge bouwen alle van hout, hadden zeer veel overeenkomst met de zoo even beschrevene en waren even hoog uit den grond gebouwd. De paviljoens stonden, zoowel in de kazernes als in het hospitaal, op grooten afstand van elkander. Voor de gehuwden was een afzonder lijk blok gebouwd. Onderofficiers-mess, cantine en leeszaal voor de manschappen en coffee'shop waren zeer ruim, evenals de wachtlokalen, waar de manschappen hun bedfournituur mogen hebben. De ruimte voor iederen man was in de chambrce's gesteld op minstens 1400 kubieke voet. In de cellen voor krijgsraadarrestanten was die ruimte 2400 kubieke voet; in deze cellen brengen de manschappen, die dooi den krijgsraad veroordeeld zijn tot gevangenisstraf voor een zekeren tijd, een bepaalden termijn niet te boven gaande, hun straftijd bij de korpsen door. Te Toungoo zag ik in de Europeesche kazerne een prachtig zwem bad, waartoe den manschappen tweemaal daags toegang verleend werd en dat door kampementskoelies van versch water voorzien werd In Vóór-Indië zag ik slechts kazernes van steen, in vlakten meestal

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 128