117 onder diens verantwoordelijkheid, door de manschappen zelve met behulp van eenige Sappeurs en Mineurs. De regimenten Cavalerie van de Bengal- en Bombay-legers moeten zelve geheel hun nieuwe kampementen bekostigen, welke meestal bij aanneming worden ge bouwd, doch onder verantwoordelijkheid van den Regiments-comman dant; de kosten worden gedekt door inhoudingen op de soldijen der manschappen. De materialen zijn een weinig hout, baksteen en gehouwen steen, somtijds pannen en stroo voor dakbedekking, maar in de eerste plaats steeds leem, waarmede de wanden ou meestal ook het dak worden bekleed. De acht, door letters onderscheiden compagnieën van een regiment Infanterie hebben hun kazernes in regelmatige rijen naast elkander, voor iedere compagnie vier; ieder man heefteen afzonderlijk vertrek, waarin hij geheel huishoudt, al of niet met zijne vrouw, kookt, enz. Afzonderlijke keukens worden dan ook niet gebouwd. De Inlandsche officieren wonen in afzonderlijke gebouwtjes op dc vleugels der com pagnieën. Wacht, orderly-room (dat is het lokaal, waarin de regiments commandant zijn dagelijksch rapport houdt), provoost-en arrestlokalen zijn in het front van het kampement; schoollokalen, werkplaatsen, magazjjnen en latrines worden op de meest geschikte punten opge richt. Een tweetal breede kruiswegen doorsnijden het midden van het kampement. Deze kampementen zijn zeer weinig kostbaar; een commandant van een regiment Bombay Infantry sprak mij van 3000 Rs. tegemoetkoming van de zijde van het Gouvernement. De kampementen der Cavalerie zijn geheel op overeenkomstige wijze en van dezelfde materialen gebouwd. De manschappen van elk eskadron hebben hun woningen in twee rijen met het front naar elkander, meestal in vier blokken afgedeeld; de paarden staan op twee rijen daartusschen, beschut door een aanplant van boomen. De grassnijders logeeren achter de hutteu der manschappen in de nabijheid der aldaar in rijen opgestelde grassnijders-ponies. Bjj verwisseling van garnizoenen worden de kazernes door de vertrekkende korpsen aan de nieuw aangekomene overgegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 130