129 De onderscheiding-steekenen waren dezelfde, als bij de garnizoens- kleeding zijn beschreven en werden op kraag, schouderpassanten en mouwen bevestigd door middel van messingen stiften, waarmede ook de metalen knoopen werden vastgehouden, zoodat bij het wasschen alles gemakkelijk kon worden afgenomen. De officieren der staven droegen schouderpassanten van roode, die van de Intendance, den Transport- en den Geneeskundigen dienst van blauwe stof, waarop respectievelijk eone messingen C, T en M waren bevestigd. Bij uitzondering droegen de Belooche's de donkergroene serge jas ook te velde. Sjerp. De officieren en manschappen der Cavalerie droegen eene sjerp om het middel onder den gordel, bij sommige regimenten van roode, bij andere van blauwe kleur. Pantalon. Door de Infanterie, Cavalerie en Artillerie werd eene lange pantalon zonder sous-pieds gedragen. Bij uitzondering droegen de Belooche's somtijds eene roode serge pantalon in stede van khaki. Schoenen en puttieslaarzen. Slechts bij uitzondering droegen enkele bereden officieren laarzen van bruin leder, welke op do wreef dichtgeregen en dus steeds gemakkelijk aan- en uitgetrokken konden worden. De meeste officieren echter droegen, evenals alle onbereden officieren en'alle manschappen, schoenen en putties. De schoenen waren zeer sterk, van zeer dikke zolen voorzien en doelmatig door de vrij grooto hoogte, waardoor zij den enkel omsloten en niet in den modder konden blijven steken. Bij the Queens-regiment had de korpscommandant losse zolen en stalen hoefijzertjes aangeschaft, welke bij slijtage der schoenen op hoogst eenvoudige wijze met schroeven werden bevestigd. De putties vormden zoowel te paard als te voet eene uitstekende been- bekleeding, beschermden tegen verwonding door steenen, boomtakken of doorns en gaven sterkte aan de spieren van het onderbeen. Zij worden boven de pantalon om het been gewikkeld, te beginnen boven den voet tot onder de knie, waar zij met banden boven de kuit worden vastgebonden. Zij hebben boven slobkousen de voor- deelen, dat zij veel eenvoudiger zijn, steeds gemakkelijk kunnen worden aangebonden en afgenomen en zoo sluitend, als dit verlangd wordt, om de kuit kunnen worden gewikkeld, terwijl de schoenen kunnen worden uitgetrokken, zonder de putties af te nemen. 9

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 142