133 word met een band van dezelfde stof over den rechterschouder ge dragen. De veldflesch was zeer verschillend van vorm. De Britscho Infanterie en Artillerie droegen algemeen eene gewone sodawater- flesch, namelijk van de soort die van onderen puntig toeloopt, met bruin leder bekleed, aan een lederen banddeze flesch was zeer sterk, doch had een te geringen inhoud. Die van de Inlandsche Infanterie en Artillerie was grooter, van tin of blik vervaardigd, met Ichnki bekleed en in vorm overeenkomend met die bij ons leger in gebruik. De Inlandsche Cavalerie droeg eene flesch van dezelfde stof vervaardigd en met bruin linnen bekleed, doch van een ronden en zeer platten vorm. Alle flesschen werden over den linkerschouder gedragen. Het vraagstuk van eene in alle opzichten doelmatige flesch werd nog steeds onopgelost genoemd; ook in de droge terreinen van Burma was het toch weder herhaaldelijk gebleken, dat het noodzakelijk was, door den man eene vrij groote hoeveelheid water te doen dragen, doch hieraan was het nadeel eener te groote belasting verbonden- Vooral werd het eene groote moeielijkheid genoemd, voor de Cavalerie eene doelmatige flesch te vinden, daar zij bij het galoppeeren her haaldelijk beschadigd werd of verloren ging; de Cavaleristen droegen haar aan een zeer korten riem, zoodat de flesch nagenoeg onder den rechterarm hing. In terreinen met voldoende water schijnt de met leder bekleede sodawaterflesch te voldoen. c. Eetketel en drinknap, meslepel en vork. De eetketel heeft veel overeenkomst met die van ons leger; de drinknap was eveneens van blik vervaardigd en van een oor voorzien. d. Ledergoed. Te velde behoudt het ledergoed de oorspronkelijke kleurin de garnizoenen wordt dat der Britsche Infanterie wit en bij enkele korpsen, onder anderen de Rifle brigadezwart gemaakt laatstgenoemd korps had ook in Opper-Burma zwart ledergoed. Het bestaat voor de Infanterie uit een gordel met schoen en scheede voor bajonet of sabelbajonet en patroontasschen. De gordel heeft dezelfde breedte als die van ons leger en wordt op dezelfde wijze met eene gordelplaat gesloten. De Inlandsche Infanterie heeft echter bovendien één of twee schouderriemen aan den gordel bevestigd, waar door het gewicht daarvan uitsluitend op een of op beide schouders

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 146