136 tc schitteren ot' te rammelen, terwijl de sabel daarin beter scherp blijft dan in metalen schceden met houten voering. Op de marschcn in Opper-Burma droegen de manschappen van alle wapens steeds zelve hun wapens met het boven beschreven leder goed, de vcldflesch, drinknap en broodzak, meestal met een halt ration droge vivres voor het ontbijt. Zoo noodig konden alle man schappen voor twee dagen vivres, voor de Cavalerie en Inlandsche Bereden Infanterie daaronder ook graan voor de paarden begrepen, bij zich dragen. De Infanterie droeg meestal 40, de Bereden Infan terie 50, de Cavalerie 20 patronen. Overigens werden alle voorwerpen van kleeding en uitrusting door den bagagetrein vervoerd, ook de meerdere patronen (30 voor de Infanterie), welke de volle munitie-uitrusting uitmaakten. De veldransel wordt in Indië nimmer door den troep op marsch 'gedragen. Zij is van leder en wordt gedragen aan twee riemen, die over de schouders gaan en vervolgens onder de armen door weder aan den ransel bevestigd wordende ransel hangt laag in de lenden af. In volle marschtenue behoort op den ransel de eetketel en hier boven de opgerolde overjas te worden gedragen, welke aan beide zijden aan den ransel wordt bevestigd. Zooals echter gezegd is, ge" schiedt dit in Indië op marsch nimmer, ten einde de krachten der manschappen te sparen. Eenige opmerkingen omtrent harnachement en uitrusting van cle paarden der Cavalerie en Bereden Infanterie. Wijze van dragen der wapens. Het hoofdstel der Cavalerie was het gewone met stang en trens; onder den hals was een der kluisters bevestigd. De zoogenaamde Engelsche zadel was zeer zwaar en voorzien van een schoen voor de sabelscheede ter linker- en een schoen voor de karabijn ter rech terzijde achter het been Yan den ruiter. De schoen voor de karabijn was van leder en hing loodrecht van den zadel af; de karabijn werd daarin tot de greep gestoken, zoodat de tromp op den bodem rustte, en overigens niet bevestigd. Aan beide beugels bevonden zich schoenen voor het ondereinde der lans. Verder bevonden zich

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 149