138 De lans werd op marsch staande in den schoen van den rechterbeugel gedragen en hing verder, door middel eener aan het midden bevestigde en om den rechterbovenarm geschoven lus, achter dien arm. Moest de lans in gereedheid worden gehouden, dan werd de lus van den aim geschoven en het midden der lans met de rechterhand aangevat. Bij het atstijgeu voor het gevecht te voet werd zij aan de paarden- houders 1 per 4 man afgegeven. De Bereden Infanterie droeg het geweer of'de karabijn in de rechter hand. Eene inrichting tot bevestiging aan den zadel of op den rug van den ruiter bestond niet. Wel waren de geweren der Inlanders van geweerriemen voorzien, doch deze lieten slechts in stap toe, het wapen aan den schouder te hangeu. Het gemis eener goede in richting tot bevestiging van het wapen werd te meer gevoeld, doordat uit den aard der zaak tal van zeer middelmatige ruiters tot de Bereden Infanterie behoorden en deze in snelle gangen beide handen bij het rijden noodig hadden. Herhaaldelijk vielen sommigen dan ook in sterken galop van hun ponies. Velduitrustiny der officieren. Het kan wellicht nuttig zijn, eenige regels te wijden aan de prac- tische wijze, waarop de officieren zich te velde uitrusten. Hunne doelmatige en goedkoope kliaki- kleeding en hun ledergoed, waarbij de ondoelmatige stalen sabelscheede en gordel met laDgen en korten stoof, die zij in de garnizoenen dragen, door eene lederen scheede, hangende in een schoen, zijn vervangen, werden reeds beschreven. Voor het overige zijn zij, voor zoover mij bleek, in hunne velduitrusting vrijgelaten, ofschoon daaromtrent voorschriften bestaan, o. a. in Manual of Mountain Artillerybiz. 113. Meestal voerden zij een practisch en licht veldbed, dat weinig plaats innam, mede; anderen o. a. bij de Cavalerie vergenoegden zich met eene zeer dunne matras, hoofdkussen, water proof sheet en dekens, die in elkander gerold werden. Windkussens werden veelgebruikt. Stoeltjes en enkele tafeltjes, die geheel in elkander gevouwen konden worden (ook het tafelblad), werden niet door allen medegevoerd. Het servies eener mess of van een gedeelte daarvan bestond uit borden

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 151