hoeveelheden, verpakt in kisten of zakken van 40 (voor koelies), gereedgehouden. De droge vivres werden door de leveranciers in kisten van on geveer 60 en 80 ft- afgeleverd en deze eischten dus geene verpak king, als zij bij de brigades ontvangen werden. Rhum werd in groote vaten ontvangen en door de zorg van den Intendant overgegoten in blikken, die 1 Gallon (10 tt; gewicht) konden bevatten vier van deze blikken, in eene passend gemaakte kist geplaatst, vormden eene halve po ny-vracht; zes blikken in eene kist de helft van den last voor een muildier. Op elke kist of zak werd in duidelijke letters aangegeven, waar uit de inhoud bestond en hoe groot het gewicht was. De bagage bestond uit de bagage der officieren, wien 7 5 was toegestaanin Opper- Burrna liet de ruimte aan transportmiddelen echter in den regel toe, een grooter gewicht mede te voeren de bagage der officiers-messen en daarbij behoorende levensmid delen, waarvoor een gewicht van 40 per officier was toegestaan de bagage der Europeesche minderen, waarvoor 30 per man, of met tweede deken en vel waterproof 37 ffi, was toegestaan de bagage der Inlandsche militairen ad 20 ff; per man; kookgereedschap, eetketels, enz; bagage van Inlandsche volgers, en uitrustingstukken der rij- en lastdieren, als; dekens, kluisters, poetsgereedschap, inondzak, enz. Tenten werden slechts hoogst zelden medegevoerdhet gewicht daarvan is 90 ff; voor eene officierstent (met ruimte voor twee offi cieren) en 80 ff- voor eene soldatentent (8 man). Het harnachement der muildieren en ponies was samengesteld uit een hoofdstel en draagzadel,- overeenk omstig dat der muildier-batte rijen (blz. 159), doch in verschillende details afwijkend en niet altijd in even goeden staat verkeerende. Op de kussens van den draagza del rustte een draagbok, bestaande uit twee houten stegen, onder-, ling verbonden door twee ijzeren beugels, waaraan aan weerszijden eene ijzeren stang was bevestigd tot het ophangen van den last. De bok werd op den zadel vastgezet door een der uiteinden van de ste gen in de lederen bekleedsels der kussens vast te zetten en het an-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 186