180 tirailleurs, vooruitgezonden worden tot het opruimen van hindernissen en het maken van een overgang over de gracht. 7. De kansen van het mislukken van den aanval moeten met alle mogelijke middelen verminderd worden. Niets demoraliseert meer dan een aanval, uitgevoerd op eene onvoldoend krachtige wijze, of het oponthoud aan troepen veroorzaakt door eenige hindernis, gevolgd door het terugtrekken der aanvallende macht. 8. De soutiens moeten de aanvallende eerste linie op korten afstand volgen en snel vooruitgebracht worden. De eerste linie moet de nabijheid der soutiens als het ware voelen. Waar Britsche en In- landsche troepen te zamen worden gebezigd voor den aanval, moeten de Europeanen in de eerste linie worden geplaatst. Bij marschen zullen de volgende regels in het bijzonder worden in het oog gehouden 9. Bij alle marschen van colonnes moet oponthoud op alle mogelijke wijzen vermeden worden. Een officier moet steeds bij de slechte plaatsen in den weg worden geplaatst, om vertraging te voorkomen. Hindernissen moeten met een zoo breed mogelijk front worden over- of doorgetrokken. Slechts hierdoor kan de verlenging der colonne voor komen worden. Minuten vertraging aan het hoofd eener colonne groeien aan tot uren aan den staart. 10. Bij de beweging door bedekt terrein in de nabijheid des vijands moet de voorhoede niet in gesloten afdeelingen bijeengehouden worden. Het front moet zooveel mogelijk worden uitgebreid. Indien men op eene hinderlaag stoot, moet men er onmiddellijk op instormen geene aarzeling is geoorloofd. 11. Als Cavalerie den weg als 't ware tastend moet zoeken, behooren de éclaireurs stoute, uitgezochte mannen te zijn. (iv. g.) W. K. Elles, Brigadier-Generaal. Adjutant-General Madras Army.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 193