181 Bijlage I). Circulaire. De volgende algemeene instruction worden op last van Zijne Excel lentie den Opperbevelhebber in Indië uitgevaardigd, om te strekkeu tot leidraad voor Brigadier-Generaals en Officieren, commandanten van colonnes 1. Colonnes, uitgezonden tot pacificatie van eenig district of ter vervolging van eene of andere bende dacoitsmoeten ruim van levens middelen voorzien en in staat zijn minstens 10 dagen uit te blijven. Opdat dit mogelijk zij, zonder in een veel te groot aantal lastdieren te vervallen, is het noodig, dat alle pogingen worden in het werk gesteld tot verkrijging van graan voor Cavalerie-paarden en treinponies in de door te trekken dorpenzorgvuldig moet worden nagega'au, waar plaatselijk aanvulling van voorraden kan worden verkregen en de operatielijn behoort in verband daarmede te worden gekozen. Maatregelen moeten worden getroffen ter aanvulling zoo noodig van de voorraden uit depots, opgericht op bekwame centrale punten, indien de aard der operatiën dit mocht vereischen. Naar gelang de troepen voorwaarts rukken, moeten deze depots van tijd tot tijd in dezelfde richting worden verplaatst. De verrichtingen eener colonne, verplicht terug te keeren tot hare basis uit gebrek aan levensmiddelen, vóórdat zij gelegenheid gehad heeft, het doel der expeditie te bereiken, zijn meer na- dan vóórdeelig, daar het mislukken der onderneming den vijand overmoedig maakt en het vertrouwen der bevolking in onze macht, om haar te beschermen en de .misdadigers te bestraffen, schokt. 2. Waar twee of meer colonnes in verband met elkander optreden, moeten de bijzonderheden omtrent tijd en plaats van optreden van te voren met de grootste nauwkeurigheid worden vastgesteld en de commandanten van al die colonnes voorzien worden van dezelfde kaarten of calques, zoodat latere wijzigingen in het operatieplan, als gevolg van nadere berichten, door allen begrepen en opgevolgd kunnen worden. Commandeerende officieren van colonnes moeten al het mogelijke doen, om met elkander in gemeenschap te komen en to

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 194