182 blijven, Dit kan worden gedaan door optische telegraphie, spionnen en kondschappers en door patrouilles. 3. Omtrent bewegingen, uit te voeren in verband met de troepen van andere brigades of in andere commandementen, of die vermoedelijk haar invloed zullen doen gevoelen in districten, door andere officieren gecommandeerd, zal aan deze officieren volledige mededeeling worden gedaan, zoowel van te voren als tijdens de uitvoering. 4. Brigadier-Generaals zijn gemachtigd, zeer ruime belooningen toe te kennen voor de daadwerkelijke diensten van gidsen en voor inlichtingen, die gevaar na zich slepen voor hen, die ze verstrekken. Zij kunnen deze macht overdragen op uitgezochte officieren in andere commando's, maar op de uitgaven hieruit voortvloeiende moet nauw keurig toezicht worden uitgeoefend. Aan vreesachtige berichtgevers, die bang zijn zich te compromit- teèren door zich in de kampementen of bivaks te vertoonen, moet de gelegenheid worden verstrekt op eenigen afstand daarbuiten in het geheim officieren te spreken. 5. Cavalerie- paarden en ponies voor Bereden Infanterie moeten gespaard worden, zoover dit mogelijk is in verband met noodige geforceerde of snelle marschen. In gewone omstandigheden moeten de ruiters van tijd tot tijd afstijgen en naast hun paarden marcheeren. 6. De aandacht van alle officieren wordt in het bijzonder gevestigd op de zorgvuldige behandeling van lastdieren; officieren, commandan ten van colonnes of detachementen, zullen streng verantwoordelijk gesteld worden, dat de dieren vóór den afmarsch behoorlijk zijn opgezadeld en beladen, dat zij gedurende den marsch zooveel mogelijk gespaard en na aankomst behoorlijk verzorgd en gevoed worden. Commaudeereude officieren zullen zich door dagelijksch persoonlijk toezicht en inspectiën overtuigen, dat deze orders worden nagekomen- 7. In herinnering moet worden gebracht, dat het doel van het uitzenden van colonnes om het land te doorkruisen voornamelijk ishet aanknoo- pen van vriendschappelijke betrekkingen met de inwoners en te gelijker tijd machtsvertoon tegenover hen, zoodat hun vertrouwen en goede gezind heid jegens ons gewonnen worden. Om deze redenen is het de bepaalde plicht van commandeerende officieren, na te gaan, dat aan de troepen onder hun bevel geenc vergunniug wordt gegeven, de bevolking in

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 195