184 eenigen afstand boven den grond te legeren. Worden latei- tenten verstrekt, dan kunnen deze op die vloeren worden op gericht. 12. Aan Brigadier-Generaals en Officieren, bekleed met het bevel in eenigc plaats, zal de grootst mogelijke vrijheid wordeu gelaten, om bewegingen tot pacificatie vau hun districten te bevelen en uit te voeren. Zij zullen echter zoo volledig mogelijk omtrent alle voorge nomen en uitgevoerde bewegingen langs den hierarchieken weg rap porteeren, ter informatie van Zijne Excellentie den Opperbevel hebber. 13. Civiele ambtenaren zullen onder de bevelen van den cltief- commissioner worden aangewezen, om colonnes te vergezellen. Daar zjj in staat gesteld zijn, trouw en goede diensten te beloonen, zullen zij meer vertrouwbare gidsen en berichten kunnen verkrijgen, dan officieren zouden kunnen verwachten. De chief-commissioner heeft machtiging verleend, uitgezochte Burmanen, personen van invloed, die voor eene plaatsing in gouvernementsdienst in aanmerking komen, te bezigen als kondschappers in dienst der civiele ambtenaren, hoofden van districten, en hen aan colonnes toe te voegen. Deze kondschap pers moeten eenig bijzonder en in het oog vallend onderscheidings- teeken dragen, orn te voorkomen, dat door de troepen op hen ge vuurd wordt. Zjj moeten niet vóór het front der troepen gebezigd worden in de nabijheid van een ongeschokten vijand of waar hinder lagen te verwachten zijn, doch hun diensten zullen van veel belang zijn tot het inwinnen van berichten en later tot het vervolgen en op vangen van enkele personen, behoorende tot eene uiteengedreven bende. 14. Volstrekte geheimhouding moet worden betracht omtrent bewe gingen tegen den vijand en zooveel mogelijk moet men trachten, hem door list te misleiden. 15. (1) Als civiele ambtenaren de colonnes vergezellen, moeten alle gevangenen aan hen worden overgegeven ter beschikking. Als geen civiel ambtenaar aanwezig is, zal de colonne-commandant ex-officio het gezag van magistraat uitoefenen in het opleggen van straffen, (1) Hierop wordt bijzonder de aandacht gevestigd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 197