188 na te gaan, of het verband in de colonne niet verloren is; vooral bij nachtmarschen moeten de onderlinge afstanden in de marschcolonne behouden blijven. 12. Om de troepen in de gelegenheid te stellen, op ontvangst van bevelen spoedig en iu het geheim te kunnen afmarcheereu, zal de Intendant aan de commandeerende officieren van Britsche korpsen een reserve-voorraad van blikken-vleesch en beschuit verstrekken, voldoende voor 3 dagen voor het halve garnizoen. 13- Bij gewone tochten op korten afstand van den post zal door de korpsen, zoodra de order is ontvangen, van bovenbedoelden voor raad ration worden uitgereikt, ten deele door den man te ge bruiken voor den afmarsch, ten deele in den broodzak mede te voeren. Het gewone dagelijksche ration zal alsdan bij deu terugkeer in het kampement als middagmaal worden genuttigd. 14. Bij dergelijke gelegenheden worden slechts 40 patronen door den man gedragen. Reserve-munitie zal veelal niet vereischt worden mocht zij noodig zijn, dan zullen bijzondere bevelen gegeven en transportmiddelen verstrekt worden. 15. Escorten van konvooien zullen steeds de volle munitie-uit rusting (1) per man met zich dragen, terwijl reserve-munitie moet worden medegevoerd, als het escorte voor meer dan één dag zal uit blijven. 16. Als moerassen of rivieren moeten worden overgetrokken, zal het tijdverlies veroorzaken, indien alle manschappen op één gelid op hetzelfde punt overgaan. Officieren en onderofficieren moeten zorgen, dat hun manschappen op 4 of 5 verschillende punten overgaan en dat geen afstand verloren gaat. 17. Waterdragers moeten de troepen steeds op den marsch ver gezellen. 18. Alle berichten, verzonden met ordonnansen, moeten schrifte lijk zijn, waartoe alle officieren een zakboekje en potlood bij zich moeten hebben. 19. Slagdoppen (2) moeten nimmer worden opgezet en de (1) Uamelijk 70 patronen per man. (2) In gebruik bij Snider-geweren, worden bij oefeningen op den kop der slagpin geplaatst en voorkomen het breken der pin.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 201