de posten. Colonnes yards opgeruimd. De postcommandant treft maatregelen, om door corveeën deze strook schoon te houden. 18. In verband met de dislocatie der troepen in de brigade, oordeelt de Brigadier-Generaal het volgende nut tig als leidraad voor de vermoedelijke sterkte van „vliegende colonnes," uit de zenden door de posten Artillerie. Lanciers. Britsche Inf. Inlandsche Inf. Bereden Infanterie Nyingyan. 2 stukken i eskadron 200 200 Al Yemethen. 2 stukken Hlinedet. Yindaw. wat j Al wat beschikbaar is (met ordonnansen.) 100 30 50 200 70 30 beschikbaar is. De commandeerende officier beoordeelt de sterkte der verschillende wapensoorten, die voor eenige operatie worden vereischt. Paarden. 19. Commandeerende officieren worden er op gewezen, dat het terrein, zoolang het niet droog is, geheel onge schikt is voor de beweging van Cavalerie en de krach ten der paarden derhalve niet moeten worden uitgeput. Fourage. 20. Alle mogelijke hulp moet aan de Intendance worden verleend, om deze in de gelegenheid te stellen, gras te snijden en hooi te maken, om de bereden wapens en takken van dienst hiervan te kunnen voorzien ge durende het koude jaargetijde. Depots. 21. Dagelijks komen van Beneden-Burma groote voorraden voor de Intendance te Nvingyan aan, welke, zoodra de toestand der wegen dit zal toelaten, over de verschillende posten en garnizoenen zullen verspreid worden, niet alleen ter verstrekking aan de garnizoenen, maar tevens tot vorming van reserve-depots, waaruit vliegende colonnes gedurende de winter-operatiën kun nen putten. Sappeurs i 20 20 en Mineurs (zoo nooilig) 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 204