7 de Legerbevelhebber mij den 18™ ontving. Van beiden mocht ik gedurende mijn verblijf te Simla beleefde uitnoodigingen tot bal, diner enz. ontvangen. Ook de talrijke officieren, die gedurende dezen tijd van het jaar aldaar vertoefden, waren steeds voorkomend jegens mij en aan uitnoodigingen ontbrak het niet. De commandant der Sirhind- divisie, Gfeneraal-Majoor Mac-Farlan, stelde mij in de gelegenheid, ZHEdGf. tweemaal naar Jutogh te vergezellen en de inspectiën over de Infanterie en Bergartillerie bij te wonen. Na den Onderkoning en den Legerbevelhebber mijne opwachting tot afscheid te hebben gemaakt, verliet ik Simla den 10™ Juni. Te Umballa bleef ik één dag over bij kolonel Palmer en reisde daarna via Delhi, Agra naar Calcutta terug, waar ik den 17™ aankwam. Den 21™ vertrok ik per stoomschip Japan naar Singapore, kwam daar den 1™ Juli aan en vertrok den 2™ per stoomschip Sumbawa, dat voor de maatschappij Messageries Maritimes voer, naar Batavia, alwaar ik den 4™ Juli aankwam. Van onze consuls te Rangoon en Calcutta en ook van de consul-generaals te Penang en Singapore heb ik steeds alle noodige hulp en tegemoetkoming ondervonden. Korte beschrijving van land en volk. Bewapening en vechtivijze der dacoits. Versterkingen der Burmanen. Bij het uitbreken van den oorlog in 1885 bezat men in het Britsch- Indische leger niet alleen kaarten van Opper-Burma, samengesteld uit berichten van reizigers en schetsen en mededeelingen van inlanders, maar bovendien talrijke, vrij vertrouwbare gegevens omtrent land en volkde voornaamste daarvan zijn met tal van kaarten en schetsen samengevat in een werk, dat aan de commandeerende officieren werd verstrekt en tot titel draagt: Report and Gazetteer with Maps and Plans of Burmah in three parts by Major Douglas Macneil. Simla 1883. Goverjiment central Branch Press. De schrijver had zelf eenigen tijd in Opper-Burma doorgebracht. Opper-Burma bestaat grootendeels uit zacht golvende vlakten met heuvelrijen, die zich veelal niet hooger dan 1000 voet verheffen, tus- schen de rivieren. De heuvels en bergen aan den bovenloop der Irrawaddy, die in het district der Ruby-mines en vooral die in de Shan- districten ten Oosten van de Sittang en Boven-Irrawaddy zijn hooger

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 20