HET INDISCHE LEGER IN DE STATEN-GENERAAL. Begrooting voor het dienstjaar 1888. Memorie van Toelichting. Voorloopig Verslag. Memorie van Antwoord. Kamerdebatten. De geraamde uitgaven voor het dienstjaar 1888 ten behoeve van de VIIe Afdeeling (Departement van Oorlog) der Begrooting van Nederlandsch-Indië bedragen: hetgeen f 385000 meer is dan in het vorige jaargeen belang rijk verschil, vooral wanneer men in aanmerking neemt dat de begrooting, hoe gedetailleerd ook de verschillende posten zijn uit gewerkt, toch in haar geheel slechts als vrij globaal mag worden be schouwd. Het vorig jaar schoot er b. v. op de 42 millioen, die men toen voor oorlog en marine in Indië geraamd had, niet minder dan 3 millioen over; een bewijs van eene wel ruime, maar tevens globale schatting. De vermeerderingen van uitgaven worden veroorzaakt door de oprichting van een remonte-depot, het toekennen van gratificatiën aan militairen bij het verlaten van den dienst, soldij verhooging, ge combineerde manoeuvres en veldoefeningen en eindelijk door tijdelijke uitbreiding der legerformatie, alle maatregelen die in hooge mate toejuiching verdienen. Uit het daaromtrent in de Memorie van Toe lichting vermelde wordt hieronder het volgende medegedeeld Remonte-depot. De remonteering van het Indische leger levert sedert eene reeks van jaren steeds klimmende moeilijkheden op, die voor een groot deel het gevolg ziin van de geringe zorgen, door de Inlanders in de verschillende deelen van den Indischen archipel in den regel aan de paardenteelt gewijd. Begrooting en Memorie van Toelichting. in Nederland in Indië f 3 883 916 24 810 661 Totaal f 28 694 577, Deel I, 1888. 14

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 234