235 voren ook wel wist, en dat men van de Regeering het juiste cijfer niet zal vernemen. Defensie. Op de vraag, hoe het stond met de plannen betreffende de ver dediging van Indische havens tegen een buitenlandschen vijand deelt de Mem. v. Antw. het volgende mede: „Het met de Indische Regeering gehouden overleg betreffende hetgeen te doen is voor de verdediging van de voornaamste havens van Java tegen een buitenlandschen vijand heeft geleid tot de benoeming van drie commissiën, elke bestaande uiteen hoofdofficier der marine [voorzitter], een luitenant ter zee le of 2e klasse [lid en secretaris], een officier van den generalen staf, een officier der artillerie en een officier der genie. Aan deze commissiën is opgedragen plannen te ontwerpen voor de verdediging respectievelijk van Soerabaja, Sema- rang, Tjilatjap en Batavia. De Gouverneur-Generaal heeft aan de commandanten van de zeemacht en van het leger overgelaten de personen aan te wijzen, die in elke commissie zitting hebben. On getwijfeld waren die autoriteiten het meest bevoegd tot het doen eener goede keuze. Bij brief van 11 Augustus jl. werd door den ondergeteekende laatstelijk aangedrongen op bespoediging van de in deze gewichtige aangelegenheid te nemen beslissing, die geheel afge scheiden behoort te blijven van de behandeling van het sinds jaren aanhangige vraagstuk der verdediging van het eiland Java tegen een buitenlandschen vijand, dat daarom geenszins op de lange baan be hoeft te worden geschoven, maar ook in verband met de op 18 en 19 November des vorigen jaars in de Tweede Kamer gevoerde discussie over den aanleg van den spoorweg Bandong Warong Ban- dreg eerlang tot oplossing zal moeten worden gebracht. Eene aanschrijving in dezen zin is nog op het einde des vorigen jaars aan de Indische Regeering gericht." Schietschool voor de infanterie. In het Yoorl. Yerslag werd het initiatief genomen tot het brengen van een post op de begrooting ten behoeve eener schietschool, als een der eerste maatregelen ter verbetering der infanterie; de detacheerin gen van Indische officieren bij de schietschool te 's Gravenhage, in

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 248