263 bochten, kruisingen, enz. zijn van een volgend type. 2°. Spoor met rails van 4.5 KG.stukken lang 5 M. inet 6 gebombeerde stalen dwarsdragersook voor spoorwijdte van 0.40 en 0.50 M., toegepast voor grondwerken, mijnen met niet al te groote productie, steenbakkerijen, werkplaatsen en dergelijke. Bij grondwerk zal als beweeglcracht menschenarbeid het voordeeligst zijn. De wagentjes hebben ongeveer een inhoud van M3. 3°. Spoor met rails van 7 KG.stukken lang 5 M. met 6 ge bombeerde stalen dwarsdragers; meest toegepaste spoorwijdte 0.50 M. Voornamelijk gebruikt bij grondwerken (Inh. wagens M3.). Voor militair gebruik vindt het voornamelijk toepassing in forten. Voor suikerplantages wordt deze rail ook wel gebruikt met 0.60 M. spoorwijdte, eveneens voor boschexploitatie. 4°. Spoor met rails van 9;5 KG.stukken van 5 M. met 6 dwarsdragers. Meest gebruikte spoorwijdte 0.60 M. Belangrijke toepassing voor suikerlanden, hierbij worden dan locomotieven gebruikt van 4 a 5 ton. Ook geschikt voor personenvervoer; het wordt hier o. a. voor gebruikt in de Argentijnsche republiek en werd dat even eens gedurende de laatste Fransche expeditie in Tunis. Dit spoor wordt geleverd met gebombeerde en gootvormige dwarsdragers. Deze laatste hebben meer draagvermogen, en zijn, alhoewel zwaarder, van denzelfden prijs, aangezien zij minder ar beidsloon vorderen. Deze dwarsdragers worden, op aanvrage, ook gemaakt bij de rail van 7 KG. De gootvormige dwarsdragers steken aan beide zijden uit. Is het spoor blijvend, dan zijn ze zeer aan te bevelen. 5°. Spoor met rails van 12 KG. Stukken lang 5 M. met 7 gootvormige dwarsdragers, die aan beide zijden uitsteken. Spoor wijdte 0.60. O.a. toegepast in Australië op suikerlanden, met loco motieven, die ongevuld 6 ton wegen. Eene steengroef-maatschappij in de Argentijnsche republiek gebruikt deze rail bij een spoorwijdte van 0.75 M. op een lijn, lang 23 KM. Men heeft wel eens tegen het Décauville-materieel het bezwaar aangevoerd, dat het zich niet zou eigenen om per schip vervoerd te worden, doordat het te veel onnutte plaats zou innemen Dit gaat echter

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 288