316 - Eerstbedoelde doet dit in tactischen vorm met de noodige voor zorgsmaatregelen laatstbedoelde bezet het gewonnen terrein of neemt dispositiën tot vervolging of tot het betrekken van het bivak. Zoodra dit is uitgevoerd, wordt het signaal: „Rust" geblazen. De Brigadecommandanten met hunne staven alsmede de Scheidsrechters begeven zich naar den Leider, om aldaar onderstelling en opdracht voor den volgenden dag te ontvangen. Alvorens evenwel hunne Brigades te verlaten, nemen eerstgenoem- den de noodige maatregelen, opdat de verplegingstrein der onder deden van de Brigade, met het tot begeleiding vereischte personeel, onverwijld naar het te betrekken kantonnement, het bivak of de leger plaats kunne marcheeren. Zoodra de Brigadecommandant bij zijn troepen is teruggekeerd, be paalt hij het uur en punt van concentratie voor den volgenden dag en geeft de vereischte bevelen omtrent den afmarsch naar de kanton- nementen, het bivak of de legerplaats. De commandanten der onderdeelen regelen den marsch van hun troepengedeelte naar het opgegeven concentratiepunt, en ontvangen daar aangekomen de bevelen van den Brigadecommandant. Ieder commandant van een zelfstandig opgetreden onderdeel der Brigade maakt tijdens of zoo spoedig mogelijk na afloop van de ma noeuvre een gevechtsbericht op. Dit is ingericht voor de infanterie, cavalerie en den trein volgens het hierbijgevoegde model en voor de veld- en rijdende artillerie vol gens de Batterij school.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 341