321' Het gevechtsbericht gaat steeds vergezeld van een of meer schetsen, overeenkomstig het Voorschrift op den Velddienst voor het Neder- landsche Leger vervaardigd. Op deze schetsen worden de in het gevechtsbericht besproken han delingen, enz. aangegeven, waarbij gebruik gemaakt wordt van de volgende teekens Sprongsgewijze vooruitgaanXXXXXXXXXXXXX Uoorloopen weg Stormaanval Ieder commandant van een afdeeling genietroepen, welke, ingedeeld bij eenig onderdeel der mauoeuvreerende troepen, aan de manoeuvre heeft deelgenomen, of wel met eenige zelfstandige opdracht daarbij is belast geweest, maakt evenzoo, na afloop van de manoeuvre, een bericht op van hetgeen door die afdeeling werd verricht, en voegt daarbij de noodige terrein- en detailschetsen of schetsgewijze aanduidingen. Tenzij de Leider het gelast, wordt met het eindigen der manoeuvre de vijandelijke houding der partijen geenszins opgeheven. Zij houden voeling met elkander. Willen zij echter bepaalde verkenningen laten verrichten, dan moeten zij vooraf de vergunning vragen van den Leider opdat deze zoo noodig de tegenwoordigheid van een scheidsrechter kunne gelasten. Indien de omstandigheden niet te ongunstig zijn, moeten de troepen, vóór het inrukken, voor hun chef defileereu, waarbij immer op een flinke militaire houding moet worden gelet. De Brigadecommandanten geven telkens de noodige bevelen, of en zoo ja hoe het defileeren moet plaats hebben. Bij de manoeuvres zal o. a. moeten worden vermeden 1°. een te groote frontuitbreiding der troepen; 2°. veelvuldige detacheeringen voor omtrekkingen, vooral indien daarbij het verband met de hoofdmacht verloren gaat; Charge Plaats, waar stormaanval of charge heb ben plaats gehad

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 346