348 tief" van 20 October 1886 en volgende nummers over de daarstelling van een Australisch-Arabisch paardenras, met welk artikel ik mij daarom het eerst zal bezighouden. In hoofdzaak komt het op het volgende neer: „Men paart goede, mooie, sterke Arabische hengsten van het edelste ras met Australische merries, die zooveel mogelijk in alle opzichten op die hengsten lijken, met inachtname dat beide, hengst en merrie, in hooge mate die eigenschappen bezitten, welke men van de na komelingen verlangt, gaat in dier voege door, dat men de vrouwelijke nakomelingen telkens weer paart met hengsten van de reeds be schreven soort, tot in de 12® generatie, en ziedaar een Australisch- Arabisch paardenras op Java gevormd." Zulke hengsten, meent de schrijver, kan men koopen bij de Anah- Zoh Bedouïnen, en goede fokmerries kunnen in voldoend aantal en tegen billijke prijzen bij de Squatters in Australië aangekocht worden. Op het papier is de zaak eenvoudig genoeg, haar echter in prac- tijk te brengen, komt mij, zoo niet onmogelijk, dan toch hoogst moeie- lijk voor; want vooreerst geloof ik, dat de Arabieren hunne mooie, sterke hengsten liefst voor zich zelf houden en is het juist nevens andere invloeden daaraan toe te schrijven, dat het Arabisch paardenras al sedert eeuwen tot het beste behoort en zich als zoodanig weet te handhaven. Overigens treft men alleen daar goede paarden aan, waar ze werke lijk uoodig zijn. De nomadische stammen in Arabië hebben snelle renners noodig, omdat ze zonder zulke niet kunnen bestaan en worden uitsluitend die paarden, welke hierin uitmunten, voor de voortplan ting gebruikt, terwijl de anderen, want die zijn er ook, die zijn welke ze verkoopen. Kersting, die voor rekening der Russische regeering Arabië heeft bezocht, was met hetgeen hij betreffende den verkoop van paarden heeft gezien, niet zeer ingenomenhij geeft Meherib, vier dagreizen afstands van Damascus, als de verzamelplaats der karavanen aan, waar zich de gelegenheid voordoet, de betere paarden te zien." In summa, meent Schwarznecker in zijn werk„Racen-Ziichtung und Haltung des Pferdes" enz., is het edele woestijnpaard een tame lijk mysterieus dier, veel beschreven, zelden gezien en wellicht nog

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 373