350 In het algemeen zijn dus de bruikbare, in den waren zin des woords, wat men in de wandeling noemt „lamgeslagen knollen" en alleen ge schikt om aanschouwelijk te maken, hoe een rijpaard niet mag zijn. De hoogte dezer paarden, die gewoonlijk langen staart en manen hebben, bedraagt gemiddeld 1.60 M. Verder zegt Schwarznecker, werden door de kolonisten, na de ont dekking van het goud, de hoogste prijzen besteed om in Engeland het beste volbloed aan te koopen, zoodat men in Australië ook paarden van de beste afstamming heeft. Van welke dezer beide soorten nu de schrijver de fokmerries wenscht, is niet duidelijk, daar de eerst beschreven soort in het geheel niet met Arabische paarden overeen is te brengen, en merries van de tegen hooge prijzen ingevoerde volbloedpaarden, over het algemeen genomen, wel niet in het bezit der Squatters en tegen billijke prijzen in voldoend aantal te verkrijgen zullen zijn. Mij komt de aanschaffing van geschikte stamouders in landen, waar men onbekend is met de daar heerschende zeden en ge woonten toch eenigszins moeielijker voor dan de schrijver het doet voorkomen. Maar laten wij aannemen dat zoo'n aankoop mogelijk ware en ook in alle opzichten goed uitvalt, en de paring met hare gevolgen zonder buitengewone voorvallen haren natuurlijken loop neemt tot in de 12° generatie 60 jaren), als wanneer het ras constant kan genoemd worden, dan doet zich toch nog de vraag voor, hoe de individuen der 12e generatie en hunne nakomelingen zich verder zullen houden. Er zijn namelijk hippologische autoriteiten, die beweren dat klimaat en grond veel invloed hebben op het paardenras er zijn. er die meenen, dat wanneer een hengst en eene merrie, die beide geen Arabisch bloed bezitten, naar Arabië gebracht werden, en zich daar zonder bij menging van Arabisch bloed voortplantten, zij dan, na verloop van meerdere generaties, nakomelingen zouden hebben, welke aan het Arabische paard gelijk zijn. Deze meenen dus, dat klimaat en grond het ras vormen. Dr. Karl Löffler draait in zijne Encyclopaedic de zaak om en meent dat klimaat en grond het ras vernietigen. Hij gelooft dat b, v. naar Arabië gebrachte Mecklenburgsche paarden daar wel zou-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 375