24 toezicht over de verzorging der lastdieren belast was. Yoor toezicht bij de marschen detacheerde bovendien iedere troepenafdeeling dage lijks eenige manschappen bij haar bagagetreinbij den vivrestrein werd dit toezicht uitgeoefend door het personeel, ondergeschikt aan den Luitenant-intendant. De Infanterie-reserve-munitie en pio nier-gereedschappen waren bij de troepenbij de Britsche troepen marcheerden bovendien steeds Inlandsche waterdragers. De karren moesten te Gyobengtat worden achtergelaten, daar het voet pad op den linkeroever der Sittang slechts voor lastdieren geschikt was. De voorraad vivres bestond uit de gewone rations droge en ge conserveerde vivres voor troepen en volgers voor 10 dagen, benevens 6 slachtossen, versche aardappelen en versch brood Voor de last dieren werd gram, en gaba medegevoerd, terwijl de voorraad van dit laatste voedingsmiddel door opkoop in de dorpen werd aangevuld; groen voeder kon overal gesneden worden. De bagage bestond uit kookgereedschap (met filters voor de Eu ropeanen) en 2 dekens, een vel waterproof.een stel khaki-kleeding, een paar schoenen en een overjas per man, zoowel Europeanen als Inlandersde Europeanen voerden bovendien eene kwartiermuts en eenig ondergoed mede. Tenten werden niet medegenomen. Op de 3en Februari bereikten de staf en de le colonne het dorp Aylah (10 Engelsche mijlen), waar een eng kantonnement betrokken werd, terwijl de lastdieren en volgers bivakkeerden. De veiligheidsmaat regelen bestonden in het uitzetten van kleine wachten met dubbel posten door iedere troepenafdeeling afzonderlijk; een van de comman danten der verschillende korpsgedeelten was met het toezicht op de zen dienst belast. De vuurmonden werden in batterij gesteld in de richting, waarin wellicht zoude moeten gevuurd worden en 2 kartet sen onder ieder stuk in gereedheid geplaatst. Den 4en werd te 5^ uur reveille geblazen, waarna een uur tijd werd gegeven tot het gébruiken van een licht ontbijt en het gereedmaken voor den afmarsch; de Europeanen gebruikten koffie met brood, ter wijl de Inlanders desverkiezend een deel van het hun den vorigen dag verstrekte ration konden nuttigen. Te 6 uur werd afgemarcheerd

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 37