383 De Memorie van Antwoord vervolgt verder: „Nadat in 1883 het keuringsreglement was herzien en aanvankelijk gebleken was, dat onder de werking van dat reglement het aantal afkeuringen werkelijk toenam, is de Regeering in ovorleg getreden met het Indisch Bestuur omtrent de vraag, of de thans gestelde physieke eischen niet moeten geacht worden te hoog te zijn. De zeer besliste waarschuwing van het legerbestuur in Indië om die eischen Diet te verlagen, moest den ondergeteekende voorloopig doen afzien van het denkbeeld, om het eerst zoo kort geleden inge voerde reglement opnieuw te doen wijzigen. „Verplaatsing van het werfdepot op een oogenblik, waarop alle krachten moeten worden ingespannen om het contingent suppletie troepen voltallig te krijgen, zou daargelaten of er overigens aan leiding toe zou bestaan zeker geen aanbeveling verdienen. AJles wat, zij het ook maar tijdelijk, een storenden invloed zou kunnen uitoefenen op den goeden gang der werving, dient vooral thans ver meden te worden. De wenk, in het Voorloopig Verslag gegeven omtrent de uitbetaling der aan de repatrieerenden toekomende geiden, zal door den onder geteekende met nauwgezetheid worden overwogen." Bij de mondelinge beraadslagingen over de Begrooting kwam het Leger verder niet ter sprake. De Begrooting werd door de Eerste Kamer met algemeene stemmen aangenomen. V. K. langs dezen weg tot eer en rijkdom te komen of heldendaden te kunnen verrichten. Ieder wordt als gewoon soldaat ingelijfd: hij kan het, wanneer hij niet vroeger valt door het klimaat of den vijand, tot sergeant-majoor brengen. Maar zoo iets kan men in Duitschland ook bereiken en dan heeft men ten minste een rustigen ouden dag." De AUg. Mil. Zeit. van 25 Jan. sprak in denzelfden geest over den „Blutdienst" in den vreemde. "Wanneer men nagaat dat de Duitschers, die jaarlijks als militair herwaarts komen, slechts enkele honderden tellen en dan ziet dat het Duitsehe Vaderland zijne eigen strijders bij millioenen tegelijk inlijft, moet men erkennen dat deze bladen wel op de kleintjes passen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 408