27 bajonet af en werd deze door de voorste afdeelingen eerst opgeplant, toen de eerste schoten vielen. Te 11-^ uur, toen de staf ter hoogte van het gehucht Sekandjee was gekomen, vielen eenige schoten in front, spoedig gevolgd door een salvo: de Bereden Infanterie was nl. van de borstwering a (zie figuur) beschoten, steeg onmiddellijk af en drong, na een salvo, met de bajonet in de zwak verdedigde stelling, welks weinige verdedigers in de rimboe verdwenen. Toen de eerste schoten vielen, zond de Generaal onmiddellijk de afdeeling Britsche Infanterie geheel vooruit, om den aanval verder voort te zetten, terwijl de Bereden Infanterie afgezeten nabij de borstwering a bleef; eene halve compagnie Madras-Infanterie werd over de Mayhawchaung gezonden, om ten Westen van Sekandjee stelling te nemen in het dichtbegroeide terrein tot dekking van de linkerflank der colonne; de trein kreeg order halt te houden. Tegelijkertijd liet de Generaal door een officier der Artillerie, onder dekking van eene Iufanterie-pa- trouille, den Noord-Oostwaarts gelegen heuvel verkennen, om te trachten eene Artillerie-stelling tegenover Saikpoudoung te vinden; liet berg pad bleek bijzonder steil te zijn en aangezien de tegenstand des vijands zeer weinig beteekende, bleef de Artillerie werkeloos. Inmiddels was de Britsche Infanterie doorgedrongen tot Saikpou doung, waaruit slechts een paar schoten vielen, die door een salvo der voorste afdeeling beantwoord werden, waarna deze het door eene bamboe-afsluiting zwak versterkte gehucht te 12 uur bezette. De rest der colonne marcheerde nu hier op en de beide vuurmonden werden in batterij gebracht, hetgeen na het halt houden der olifan ten slechts 1 minuut en 3 seconden vereischte. Daar het thans bleek, dat inderdaad de dacoit-bende gevlucht was en de weinige achterblijvers geen tegenstand meer boden, werd order aan den trein gezonden, om op te marcheeren en het bivak ingericht. Slechts 2 ponies der Bereden Infanterie waren gewond. Inmiddels was te ruim 12 uur ook een deel der linkercolonne, waarbij de commandant, te Saikpoudoung aangekomen. Zij was bij den op- marsch slechts éénmaal 's nachts beschoten, zonder verliezen te lijden, doch had zeer zware marschen af te leggen, daar voetpaden geheel ontbraken. Bij het oprukken tegen Saikpoudoung had de colonne- commandant de bagage onder eene dekking achtergelaten en was in

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 40