28 twee afdeelingen langs verschillende paden afgemarcheerd, om den vij and te omsingelen. De andere afdeeling kwam tegen 1 uur in het bivak aanzij had een zwak verdedigd gehucht Bompa genomen en twee dacoits neergeschoteneen minder militair was hierbij gesneuveld. De Generaal besloot, te Saikpoudoung een post op te richten en zond den 8en het grootste deel van den trein naar Gyobengtat, om voor de bezetting, die in den nieuwen post zoude achterblijven, vivres voor geruimen tijd op te voeren. Tevens werd gedurende 3 dagen de omtrek afgepatrouilleerd, om de verspreide dacoitsdie zich in de rimboe schuilhielden, op te sporen en indruk op de bevolking te ma ken. Een tweetal groote marschen, die hiertoe ondernomen werden, op den 8en naar Lepet-Toung (6 Engelsche mijlen) en op den lOen langs de oevers der Mayhawchaung (6 Engelsche mijlen) maakte ik mede; de colonnes waren ruim 100 man, Britsche en Inlandsche Infan terie, sterk en voerden, met het oog op de groote moeielijkheden van het terrein, geen anderen trein dan eenige tandoes en waterdragers met zich. Den 8en werd te 2 uur 's nachts afgemarcheerd, om den vijand zoo mogelijk tegens zonsopgang te Lepet-Toung te verrassen, alwaar men verwachtte, versterkingen aan te treffen. Een uiterst moeielijk bergpad ten deele door de rotsachtige bedding der Bompachaung werd gevolgd. Tegen 4 uur werd in het dichte bosch een wachtvuur ontdekt en een 20tal Belooche's onder een Britsch officier daarheen afgezonden, om de personen, die men zou aantreffen, in alle stilte op te lichten, ten einde het doel van den tocht niet te verraden. Zonder een schot te lossen, kweten de Belooche's zich goed van deze taak en namen eenige gewapende mannen en een lOtal vrouwen gevangen; de laatste werden later losgelaten. Met het aanbreken van den dag bereikten wij den voet van den 1000 voet hoogen en uiterst steilen rug, waarop Lepet-Toung ligt. Een detachement onder een Britsch officier werd op de rechterflank afgezonden, om te trachten de heu vels van die zijde te beklimmen en zoodoende het gehucht om te trek ken, terwijl de hoofdmacht het steile voetpad beklom. Eerst tegen uur werd het zeer verspreide, uiet versterkte gehucht bereikt; slechts een paar schoten werden op de colonne gelost en een vluch tende man werd neergeschoten. Ook dezen moeilijk bereikbaren

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 41