398 - Eene moeielijkheid deed zich bij de behandeling van dit onder werp nog voor. Het officieele verslag is nl. zeer uitgebreid en zou, geheel overgenomen, een paar afleveringen van dit tijdschrift beslaan. De keus was dus, of het geheele verslag te verkorten, of een af gesloten gedeelte der manoeuvre uitvoerig, en het overige slechts zeer beknopt te beschrijven. Het laatste kwam ons verkieslijk voor. Wij laten daarom hier alleen van het eerste gedeelte der manoeuvre het volledige verslag volgen, voor zooveel als op zich zelf voldoende is om duidelijk te leeren zien hoe zulk eene manoeuvre toegaat en waar men op te letten heeft; van het verdere verloop volgt dan slechts een globaal overzicht. De voor de manoeuvre bestemde troepen waren op 25 Augustus in hunne eerste kantonnementen aangekomen. Zij waren verdeeld in twee brigades. De eerste brigade te Bokstel bestond uit: den staf, 4 bataljons infanterie (8e reg'., lc, 2e, 3e en 4e bat.), 1 detachement mariniers, 1 eskadron huzaren (2e reg'., le esk.), 2 batterijen veldartillerie (3e reg'., 5<> en 6e batt.), 1 compagnie genietroepen (3e veldcompA). De tweede brigade te Eiudhoven bestond uit: den staf, 4 bataljons infanterie (6e reg'., le, 2e, 3e en 4e bat.), 3 eskadrons huzaren (2e reg'., 2C, 4C en 5e esk.), 2 batterijen veldartillerie (3e reg'., 3e en 4e batt.) De Leider, met de chefs van den staf, de intendance en den ge neeskundigen dienst, de commandanten der cavalerie en der artillerie, allen met de hun toegevoegde officieren en minderen, benevens de scheidsrechters (slechts twee in getal), vormden den Divisiestaf. Den 26en Augustus werd aan de beide Brigadecommandanten, te gelijk met de opdracht voor den volgenden dag, de volgende onder stelling, welke geldig zoude wezen tot den 6™ September, medegedeeld „Eene Nederlandsche brigade is in en om Bokstel gekanton-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 423