403 voorste troepen der brigade bevolen, in dezelfde formatie terug te gaan tot 1200 M. van den vijand. Tijdens deze beweging werd de manoeuvre ten 11 ure 55 min. v.m. geëindigd. 2e Bei gade. Opdracht. De brigade is morgen ten 10 ure v.m. geconcentreerd op de Woenselsche heide nabij mijlpaal 28 en marcheert op dat uur naar Bokstel, ten einde zich meester te maken van den spoor- wegkuoop aldaar. Hoofdkwartier Bokstel, 26 Augustus 1883. De Generaal-Majoor, enz. Dispositie. De Brigade (ondersteld na het overtrekken van de Maas tot Eindhoven genaderd te zijn) zet morgen ten 10 ure v.m. den tnarsch naar Bokstel voort, ten einde zich van den spoorwegknoop aldaar meester te maken. De troepen zullen daartoe ten 9 ure 45 min. v.m. opgesteld zijn op de Woenselsche heide, en wel: De Cavalerie ongeveer 500 pas voorbij mijlpaal 28, in eskadrons colonne, het 2e eskadron ten N. O. van, het 4e op, het 5e eska dron ten Z. W. van den straatweg naar Bokstel. De Infanterie ter hoogte van mijlpaal 28 in gesloten bataljonsco lonnes, het le en daarachter het 4e bataljon ten N. O., het 2e en daarachter het 3e bataljon ten Z. W. van den straatweg. De Artillerie in colonne met stukken op den straatweg3e batterij met het hoofd bij M. P. 28, daarachter de 4e batterij. De comman danten der onderdeelen regelen den marsch naar de verzamelplaats. De cavalerie, uitgezonderd het 4e peloton van het 5e eskadron, zal onder bevel van den luitenant-kolonel Van Ling zoo snel mogelijk ter verkenning naar Bokstel oprukken. Zij éclaireert daarbij de strook tusschen de lijnen Sonsche heide, De Yleut, Boschkant, Liempde en Bestsche heide, Straten, Lennisheuvel, en maakt zich meester van de overgangen over

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 428