404 do Dommel en de Beer ze van de Bommenagelsche brug tot die bij Couwert Enkele patrouilles naar St. Oedenrode, Schijndel, Oir schot en Haaren. Overigens handelt zij volgens de Instructie 25 dezer, Sectie I, N°. 2. (1) De overige troepen marchee- Voorhoede. ren af volgens nevensvermelde 4e peloton 5e eskadron Cavalerie, indeeling. Bij het stooten op le compagnie le bataljon. den vijand behoort doortastend aanvallend te werk worden ge- 300 pas. gaan. De gevechtstrein bij de troe- 2e compagnie le bataljon. pen. De bagagetrein om 10 uur 3C batterij Veldartillerie. geformeerd op den straatweg, 2° en 4° compagnie lc bataljon, het hoofd ter hoogte van Lijm- 1° sectie Verbandplaatsafdeeling. beek. Het 3e bataljon geeft 1 sectie 600 pas. tot dekking van den trein. Ik bevind mij ten 9 ure 45 Hoofdeoloune. min. op den straatweg bij de ca- 4e bataljon. valerie; gedurende den marsch bij 4e batterij. den hoofdtroep der voorhoede, 2e en 3° bataljon. waarheen de berichten moeten wor- 2e sectie Verbandplaatsafdeeling. den gezonden. De Kolonel, Commandant der 2e Brigade (get.) Heijjuans. Uitvoering. Te 10 uur v.m. draafden de drie eskadrons cavalerie in de rich tingen weg, welke hun waren aangewezen door den Algemeenen Commandant der cavalerie. Volgens de door dezen hoofdofficier gegeven bevelen, moest het 2C eskadron marcheeren noordelijk van den straatweg B oks tel (1) Deze instructie, van algemeen tactischen aard, wordt hier weggelaten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 429