409 en de 4» batterij om het vuur van de 3e batterij ten H". O. van den straatweg te versterken. De 4° batterij stelde zich op rechts en eenigszins voorwaarts van de 3e batterij en opende het vuur op de vijandelijke artillerie, doch staakte dit na korien tijd om gesloten infanterie, die tusschen den straatweg en de vennen voort- rukte, te beschieten. De 3e batterij, ontwarende, dat de 4e eene betere stelling had, ver anderde ten 11 ure 15 min. v. m. van positie en kwam ongeveer 300 M. voorwaarts naast de andere batterij in stelling, vanwaar zij mede op de bovengenoemde vijandelijke infanteriecolonnes vuurde. Het le bataljon was tot omstreeks 200 M. vóór M'. P. 24 voort- gerukt, toen de manoeuvre tijdelijk werd gestaakt. Dit geschiedde, 0mdat de wederzijdsche partijen te dicht op elkander waren gekomen, daar de voorste troepen der tegenpartij niets gedaan hadden, om het voortrukken van het bataljon te beletten, noch van hunne tegen woordigheid te doen blijken. Terwijl aan de tegenpartij de last werd gegeven om terug te gaan, bepaalde de Leider, dat de 2e brigade wel op den vijand mocht vuren, doch dat de troepen haar niet mochten vervolgen, vóór en aleer een afstand van 1200 M. tusschen de beide partijen was verkregen. In verband hiermede kreeg het 4e bataljon den last, om den rech tervleugel van het le, en het 2" om den linkervleugel van dat bataljon te versterken, gelijktijdig met het le bataljon voorwaarts te rukken en te trachten de vijandelijke opstelling te omvatten. Het 3e bataljon kreeg bevel ten Z. W. van den straatweg de beweging der voorste linie te volgen. Te 11 uur 45 min. v. m. gaf de Brigadecommandant aan deze troepen, die den vijand door infanterie- en artillerievuur hadden vervolgd, den last voorwaarts te gaan. Alvorens de eigenlijke aanval echter kon worden uitgevoerd, werd het signaal voor het eindigen der manoeuvre vernomen. De troepen waren op dat oogenblik 12 uur's middags op gesteld ter hoogte van M. P. 24, zooals de schets aangeeft. Daaruit blijkt, dat het 4e bataljon met 2 compagniescolonnes in le en 2 in 2e linie den rechtervleugel had verlengd en versterkt, terwijl het 2e bataljon zulks op den linkervleugel had gedaan met 3 com pagnieën in le en 1 in 2e linie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 434