417 heid gebracht, terwijl de voeding geschiedde met verduurzaamde levensmiddelen. Bovendien werden zij door de veldtelegraafbrigade in telegraphische verbinding gesteld met de respectieve hoofdkwartieren der brigades, welke evenzoo telegraphiseh verbonden waren met het hoofdkwartier der divisie te Oir schot. Daartoe werd gebruik gemaakt van de rijkstelegraaflijn tusschen Bokstel en Eindhoven; vanaf Best (spoorwegtelegraafkantoor) werden naar Oirschot en naar het bivak bij M. P. 23 veldtele- graaflijnen geslagen, terwijl van de voorpostentelegraaf en de telephoons gebruik werd gemaakt, om het bivak bij M P. 28 met Eindhoven te verbinden. Wegens gemis aan eene voldoende hoeveelheid lijn kon Eindhoven echter slechts tot op 4 1000 M. worden genaderd. 28 Augustus. 1° Brigade. Opdracht. Hoewel de vijand aanvankelijk verhinderd is in zijne poging om tot Bokstel door te dringen, kan men verwachten, dat die poging zal worden herhaald. Om dat doordringen des vijands met kracht te beletten, zal de brigade ecne versterkte stelling innemen bij Best. De stelling moet morgen om 10 uur v.m. zijn ingenomen en bezet. Hoofdkwartier Oirschot, 27 Augustus 1883. De Generaal-Majoor enz. Dispositie. Hoewel de vijand op heden verhinderd is in zijne poging tot B o k- s tel door te dringen, kan men volgens ingewonnen berichten ver wachten, dat hij die poging op morgen zal herhalen. Om dat doordringen met kracht te beletten, zal de brigade eene versterkte stelling innemen bij Best. Alvorens de stelling in te

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 442