419 De bagagetrein stelt zich op met het hoofd ter hoogte van paal 20 en wacht daar nadere bevelen af. De hoofdverbandplaats zal te Best aan het spoorwegstation worden ingericht. De Brigadecommandant bevindt zich ten lOure v.m. bij het lebataljon. De Kolonel, Commandant der lc Brigade ((jet) Van der Schrieck. Uitvoering. Uit de verkenning van het terrein ten Zuiden van M. P. 23, den vorigen namiddag door den commandant der compagnie genietroepen met zijne beide onderhoorige luitenants verricht, bleek, dat de boschraud tusschen den straat- en spoorweg een geschikte opstelling voor de infanterie aanbood en dat de ten Oosten van den straatweg gelegen vennen eene goede aanleuning voor de in te nemen stelling, a cheval van den straatweg, zouden vormen, terwijl men van achter de vennen, ter hoogte van het bivak, een goed overzicht over het voor gelegen terrein, ten Oosten van den straatweg, had en dus aldaar de aangewezen plaats was voor de opstelling van artillerie. Nadat het terrein, voor de in te nemen stelling uitgekozen, in den morgen van den 28en Augustus door den Brigadecommandant nader was verkend, namen de onderdeeleu der brigade, op diens aan wijzing en onder bescherming der voorposten, de op schets N°. 2 aangegeven stelling in, welke alsnu door de infanterie en de mari niers, door het maken van tirailleurloopgraven voor knielende schut ters, ter verdediging werd ingericht. Met wijziging van het daaromtrent in de dispositie bepaalde, werd aan de genietroepen opgedragen voor de veldbatterijen geschutsëm- placemeuten te maken op den rechter- en den linkervleugel der stelling, en wel de eerste op 850 M. zuidwestwaarts van den straatweg BokstelEindhoven, de laatste tusschen Kivits Bleek en Lang Yen. Na afloop daarvan moest het peloton genietroepen, dat de laatstgenoemde emplacementen had gemaakt, zich met dat op den rechtervleugel vereenigen, en de geheele compagnie tot dekking dienen van de aldaar in stelling komende 6° batterijzij moest zich in het terrein ingraven of wel op andere wijze daarin dekking zoeken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 444