421 door gevechtspatrouilles het- terrein en den vijand te blijven obser- veeren. Het stelde zich, gedekt tegen vijandelijk vuur en onzicht baar voor den vijand, ten O. van den spoorweg op achter een boschje, waarvan de rand door de infanterie was bezet. Yan uit dit punt werd tot tweemalen een half peloton te voet gezonden om gedekt achter de spoorbaan, de linkerflank van den vijand op 300 a 400 pas te beschieten. De 5e batterij, gedekt door het detachement mariniers, slaagde er in om door haar vuur, dat op 1200 M. werd geopend, later onder steund door dat der mariniers en der 2e compagnie van het 3e ba taljon, twee vijandelijke eskadrons, welke bij het overschrijden der verschillende heuvelruggen duidelijk zichtbaar waren en eene om trekking van den linkervleugel beoogden, te verdrijven. Toen eene vijandelijke batterij, welke den opmarsch dezer cavalerie scheen te willen beschermen, opreed, werd zij op 1500 M. door een sectie beschoten, terwijl de andere sectie het vuur op de cavalerie onder hield. De 5e batterij zag zich later genoodzaakt haar vuur te staken, daar zij anders over de eigen infanterie heen zoude moeten schieten. Nadat de 6e batterij hare stelling had ingenomen, bemerkte zij opmarcheerende en in batterij komende vijandelijke artillerie, waarop een 8-tal schoten op 1100 M. werden gedaan, waarna het vuur werd overgebracht op de vijandelijke tirailleurliniën, die zich op 800 M. op den heuvelrand vóór de batterij vertoouden. Niettegenstaande het werkdadige vuur van de artillerie, die ein delijk met kartetsen vuurde, van het 2e bataljon, de 2e compagnie van het le bataljon en de genietroepen allen uitstekend gedekt bleef de vijandelijke infanterie doormarcheeren. De twee achter den rechtervleugel in reserve staande compagnieën van het 4e bataljon rukten alsnu in de vuurlinie, ea toen de vijand geheel ongedekt tot op ruim 100 M. van de stelling was genaderd, chargeerde het le eskadron op zjjn linkerflank, waarop hij terugweek, 11 uur v.m.) achtervolgd door het vuur der infanterie en artillerie. Inmiddels waren de vijandelijke infanteriecolonnes langs en aau weerszijden van den straatweg opgeruktde 6° batterij opende op deze het vuur op 700 H., terwijl zij tegelijkertijd door het le bataljon krachtig werden beschoten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 446