422 Ten 11 ure 10 min. werd de manoeuvre op last van den Leider geëindigd. Gedurende de manoeuvre waren de bagagetrein en de hoofdver- bandplaats opgesteld, zooals in de dispositie was aangegeven. 2e Brigade. Opdracht. Andermaal moet beproefd worden om tot Boks tel door te dringen en zich van den spoorwegknoop aldaar meester te maken. De brigade zal zich morgen ten tH uur v.m. op de Woensel- sche heide verzamelen en op dat uur marcheeren naar Best, ten einde den vijand aldaar aan te vallen en terug te dringen. Hoofdkwartier Oirschot, 27 Augustus 1883. De Generaal-Majoor, enz. Dispositie. De brigade staat morgen ten 91 uur verzameld achter de voorposten. Cavalerie: het 2e, het 4e en het 5e eskadron achter elkander in eskadronscolonnes op den straatweg, het hoofd ter hoogte van den zijweg naar mijlpaal 54 aan den spoorweg. Het 5e eskadron stelt 8 ruiters ter beschikking van den comman dant van het 2e bataljon. Infanterie: Het 5° bataljon ongeveer 500 pas achter de cavalerie op den straatweg. Het 3e bataljon op den zandweg, welke halfweg tusschen mijlpaal 55 en 54 aan den spoorweg uitkomt. Het 4e bataljon ten N. O. van den straatweg op de heide, ter hoogte van het 3e bataljon. ArtillerieDe 4e en daarachter de 3° batterij achter het. 2e batal jon op den straatweg. Het le bataljon verzameld achter de 4° batterij, zoodra de voor hoede de voorposten is gepasseerd. Het peloton cavalerie der voor posten voegt zich alsdan bij zijn eskadron. De commandanten der onderdeelen regelen den marsch naar de verzamelplaats. Ten 9| ure rukt de brigade ten aanval naar Best op.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 447