428 aanvankelijk langs den spoorweg en ter hoogte van de voorhoede opgerukt. Na het overschrijden van de Ek kers rijt deed de com mandant van dit bataljon den troep in de bevolen formatie opmar- cheerende sectie artillerie marcheerde daarbij ter hoogte van de 2e linie, onder dekking van eene langs den spoorweg gaande groep. Bij het vallen der eerste schoten van 's vijands zijde, lostten de beide voorste compagnieën ieder 1 sectie in groepen op, terwijl overigens evenwijdig aan den spoorweg werd voortgerukt. Het verband met de hoofdmacht ging hierbij echter verloren, daar in strijd met het in de dispositie bepaalde te veel naar den spoorweg werd aange houden, waardoor een groote open ruimte tusschen het bataljon en de hoofdmacht ontstond. Omstreeks 10 uur 25 min. v.m. besloot de commandant, rekenende op de samenwerking der hoofdmacht, een aanval te doen op de vijan delijke stelling, welke hij in de lijn M. P. 23 (aan den straatweg) paal 50 (aan den spoorweg) had ontwaard. De sectie artillerie kwam alsnu nabij den spoorweg in stelling en beschoot de vijandelijke ar tillerie, op 2000 M. van haar ten O. van paal 50 opgesteld, welke dit vuur beantwoordde. De infanterie werd snel voorwaarts geleid; op 700 M. van de vijandelijke stelling begon zij het vuurgevecht en beschoot daarbij zoowel de vijandelijke artillerie als de infanterie. Terwijl de twee voorste compagnieën de tirailleurlinie versterkten, werd een der beide compagnieën uit de 2° linie als soutien voor- uito-ebracht en volgde de andere alsnu als reserve De aanval werd tot op ruim 100 M. van de stelling des vijands doorgezet, waarbij de sectie nog eene tweede stelling innam en vandaar uit op de vijan delijke artillerie bleef doorvuren. Ten 10 ure 55 min. v.m. werd door de scheidsrechters beslist, dat de aanval op den sterk bezetten vijandelijken rechtervleugel, bij gemis aan voldoende voorbereiding en ondersteuning, was mislukt en dat het bataljon moest wijken. Gedekt door de zijwaarts in eene opnamestelling geplaatste reserve-compagnie, welke een aanval der vijandelijke cavalerie afsloeg, en door de sectie artillerie, werd de terugtocht volbracht. Bij het einde der manoeuvre (11 uur 15 min. v.m.) was de op stelling der troepen, zooals de schets N°. 2 aanduidt. O

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 453