434 In verband met de door den Brigadecommandant gemaakte op merking, dat op 27 Augustus de bewakingskring zich Z. W.-waarts niet ver genoeg uitgestrekt had en meer aandacht moest worden gewijd aan de accessen over Nieuw Acht en langs den Eindhoven- schen dijk, werd in de plaatsing der veld wacht bij de 2e brigade eene wijziging gebracht, waardoor het terrein ten N. O. van den straatweg over eene kleinere, doch dat ten Z. W. daarvan over eene grootere uitgestrektheid werd bewaakt. 29 Augustus. le Brigade. Opdracht. Volgens ingekomen berichten schijnt de vijand versterking te hebben ontvangen en moet hij voornemens zijn, nu de aanval op de versterkte stelling bij Best is afgeslagen, over Oir schot zijn doel trachten te bereiken. De brigade zal zich derhalve morgen ochtend tijdig bij Oir schot concentreeren en zuidoostwaarts van dat dorp in stelling komen. Morgen om 9 uur v.m. moet de stelling zijn bezet. Hoofdkwartier Oirschot, 28 Augustus 1883. De Generaal-Majoor enz. Dispositie. Volgens ingekomen berichten schijnt de vijand versterking te heb ben ontvangen en moet hij voornemens zijn, nu de aanval op de ver sterkte stelling bij Best is afgeslagen, over Oirschot zijn doel te bereiken. De D brigade zal zich, om dat te beletten, morgen ochtend ten 1\ ure in een rendez-vous-stelling op de heidestrook, gelegen noord waarts van den Eindhovenschen dijk en oostwaarts van den Heerendijk bevinden, ten einde vandaar uit, op de aanwijzing van den Brigadecommandant, eene stelling in te nemen ter hoogte van het kruispunt van den Eindhovenschen dijk met de denkbeeldige lijn, die de torens van Best en Wintelre verbindt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 459