435 De cavalerie zal gedurende het inrichten en innemen der stelling het terrein noordwestelijk van de Ekkersrijt éclaireeren. De stelling moet om 9 uur v.m. zijn bezet. De Brigadecommandant bevindt zich ten 7| ure op het concen tratiepunt. De Kolonel, Commandant der le Brigade (get.) Van der Schrieck. Uitvoering. In den namiddag van den 28en Augustus werd door den chef van den staf der brigade, met den aan hem toegevoegden officier en den commandant der veldcompaguie genietroepen, eene verkenning gedaan van het terrein ten Z. O. van Oirschot. Nadat de uitsla0' daar- van aan den commandant der brigade was medegedeeld, besliste deze, dat door de genietroepen in den vroegen morgen van deu 29en Au°\ een veldwerk zoude worden opgeworpen voor 2 compagnieën infanterie, op den rechtervleugel der in te nemen stelling, ongeveer bij de laatste „e" van Oirschotsche heide (manoeuvreerkaart) (1). Ten 4 ure v.m. marcheerden de genietroepen uit Oirschot af naar het aangewezen, op ruim 4000 M. van het dorp gelegen, punt door de diepe sporen in de wegen konden de gereedschapskarren met moeite volgen en werd eerst ten 5 ure 30 min. v.m. de plaats van bestemming bereikt. Het werk werd alsnu dadelijk door de officieren getraceerd en onmiddellijk met de uitgraving begonnen. Yoor den vorm van het werk was die eener redoute aangenomen de frontface, lang 80 M., liep nagenoeg in de richting van Oost naar West, terwijl de zijfacen, elk lang 20 M., hoeken van 120° met de front face maakten. Van de linkerface kon de aangewezen artilleriepositie worden geflankeerd; de rechterface had een uitgebreid schootsveld. O (1) In werkelijkheid heeft het werk niet aldaar gelegen. De verkeerde plaats bepaling is vermoedelijk het gevolg van het aanzien der torenspits van Vessein voor die van Win tel re, waardoor de geheele stelling 600 M. meer achterwaarts is komen te liggen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 460