437 zich aldaar bevindende ven. Dit bataljon verschafte zich, voor zooveel noodig, dekking door het maken van eene tirailleurloopgraaf voor knielende schutters. Het 3e bataljon werd als reserve achter den rechter- en het 2e met gelijk doel achter den linkervleugel opgesteld; eene compagnie van laatstgenoemd bataljon werd tot dekking aangewezen van de linker flank der 5e batterij, welke achter het ven in stelling kwam. Het terrein bood eene zeer sterke natuurlijke stelling aan, terwijl ook de voorwagens en de gevechtstrein gedekt konden worden opgesteld. De 6e batterij nam plaats tusschen het veldwerk en den E i n d- hovenschen d ij kde positie lag op den rand van een heuvel, waarvoor zich een ven bevond, en werd gedeeltelijk door ingraven nog versterkt. De voorwagens en de gevechtstrein waren geheel gedekt achter de hoogte opgesteld. De hoofdverbandplaats werd gevestigd te Oir schot; aan den bagagetrein, die zich op de rendez-vous-plaats had geformeerd, werd, in verband met het zeer moeilijke terrein, de last verstrekt recht streeks naar de nieuwe kantonnementen te vertrekken. Terwijl de stelling door de verschillende onderdeelen werd ingeno men, zoude het lc eskadron het voorgelegen terrein tot aan de Ek- kersrijt hebben moeten verkennen en had het de opdracht gekregen, deze beek niet vóór 9 uur 10 min. v.m. te overschrijden. Hei werd echter hierin belet door de vijandelijke cavalerie; het bleef deze alsnu observeeren en begaf zich later achter den rechtervleugel der stelling-, waar het zich achter een boschje bedekt opstelde, om op dien vleugel tegen eene omtrekking te waken. Een paar gevechtspatrouilles wer den naar den linkervleugel gezonden, met opdracht tijdig bericht te zenden yan eene eventueele omtrekking van die zijde. Kort daarna werden de voorste troepen gesignaleerd van den vijand, die zich in de richting van den Eindhovenschen dijk bewoog, en werd eene vijandelijke batterij ten Z. daarvan in opmarsch gezien, die weldra op 800 M. van de stelling in batterij kwam. De 6e batterij opende onmiddellijk het vuur op die batterij, tijdens zij nog in beweging was, en werd weldra door dé 5e batterij ondersteund. Een kwartier later 9 uur) kwam eene

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 462