438 tweede vijandelijke batterij naast en links van de eerste in stelling, en werd deze alsnu door de 6° batterij beschoten. Het vuur der 5 batterij werd een oogenblik van de artillerie op een vijandelijk eskadron cavalerie overgebracht totdat dit, met behulp van het vuur der dekking, tot wijken was genoodzaakt. Inmiddels verschenen achtereenvolgens vóór het geheele front der stelling lange vijandelijke tirailleurliniën, die onder een hevig vuur van de infanterie en artillerie voorwaarts rukten en zoowel den linker als den rechtervleugel der stelling trachtten te overvleugelen. De 5e batterij zag zich alstoen genoodzaakt meer achterwaarts eene stelling in te nemen, waarop het le bataljon den linkervleugel eenigszins terugtrok en alsnu met de compagnie van het 2e bataljon, welke op den uitersten linkervleugel stond, eene aaneengesloten linie vormde. Toen de vijand bleef opdringen, werd de vuurlinie nog versterkt door eene compagnie van het 2e bataljon; tot op 300 pas van de stelling- genaderd zijnde, besliste een der scheidsrechters, dat de aanval van het vijandelijke rechtervleugelbataljon was afgeslagen en dit moest teruggaan. Op last van den Brigadecommandant werden 2 compagnieën van het 3C bataljon naast het veldwerk in eene haakstelling met de front linie geplaatst, om de tegen den rechtervleugel der stelling oprukkende vijandelijke infanterie te weerstaan. Juist hadden deze compagnieën het vuur geopend, toen de manoeuvre werd gestaakt (9 uur 25 min. v.m.). Op last van den Leider, die aangenomen had, dat de vijand ver sterking had ontvangen en de brigade genoodzaakt was de stelling te ontruimen, werd alsnu bevolen tegen 9 uur 55 min. terug te trekken op de van te voren aangewezen opnamesteliing onder bescherming van de le linie, die al vurende langzaam moest teruggaan. Het lc eskadron moest bij dien terugtocht de vijandelijke cavalerie observeerentoen deze eene voorwaartsche beweging deed om het eskadron aan te vallen, week dit zijwaarts uit en had alzoo de 2° compagnie van het 3e bataljon gelegenheid haar op 300 M. eenige salvo's toe te zenden. Tijdens den terugtocht werd te 10 uur 15 inin. v.m. het signaal tot het eindigen der manoeuvre gegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 463