444 derwaarts gerukt. Dientengevolge kwam het, nadat het naast het 2e bataljon was aangesloten, schuin te staan ten opzichte van het front der vijandelijke stelling en werd de linkervleugel daarvan omvat. De nadering werd niet alleen door het bedekte terrein zeer bevorderd, maar ook door hete op den rechtervleugel aanwezige 5e eskadron, dat een aanval als fourageurs op de flank der vijandelijke infanterie deed. Een der scheidsrechters besliste evenwel, dat het eskadron moest terug gaan, omdat het salvovuur had ontvangen van de infanterie, en even eens, dat het bataljon, hetwelk op 300 pas van den vijand 3 com pagnieën in de eerste linie had gebracht, tengevolge van de belangrijke versterking van den vijandelijken linkervleugel, niet verder kon door dringen. Zooals uit het voorgaande is gebleken, bevond zich de cavalerie, bij de ontwikkeling der brigade tot het gevecht, op den uitersten linkervleugel, had deze aanvankelijk tot dekking kunnen dienen van de in stelling komende voorhoedebatterij en was het 5° eskadron naar den rechtervleugel gezonden. Volgens het gevechtsrapport van den commandant der cavalerie vond deze hoofdofficier, toen hij op den linkervleugel kwam, aldaar ongeveer 1| eskadron vereenigd opgesteld tegenover 2 pelotons des vijands. Beide partijen waren roerloos en bleven dit, totdat door hem het bevel tot den aanval was gegevendie aanval is echter slechts ten deele uitgevoerd, daar de vijandelijke partij de cavalerie met vuur bedreigde. De officierspatrouilles, welke naar de overgangen vandeDommel en de Beer ze waren afgezonden, hadden deze onbezet gevonden en niets van den vijand ontwaard. Te 9 uur 55 min. v.m. werd de vervolging van den terugtrekken- den vijand aangevangen. De infanterie ging over de geheele linie vooruit en vuurde op 200 a 300 M.het le bataljon stuitte daarbij op de ijzerdraadversperring, welke de voorwaartsche beweging ver hinderde; de artillerie ondersteunde die voorwaartsche beweging met granaatkartetsvuur, waarbij de 3e batterij nog eene nieuwe stelling innam, om niet door de infanterie te worden gemaskeerd, terwijl de cavalerie op beide vleugels den vijand verontrustte en door het 5e eskadron o. a. een aanval als fourageurs werd gedaan op de vijan-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 469