33 wildernis wisten te ontkomen. De Infanterie en de bagage kwamen hier respectievelijk des namiddags te 5 en te 8|- uur aande Brit- sche troepen werden in de weinige huizen onder dak gebracht, ter wijl de Inlanders bivakkeerden. Den 26en marcheerde de Cavalerie te 6 uur in Westelijke richting- af, om zoo mogelijk berichten in te winnende Infanterie volgde haar met den Staf te 8 uur, terwijl de trein weder eene afzonderlijke co lonne vormde, hetgeen op dezen tocht steeds werd toegepast. De waterscheiding tusschen de Irrawaddy en de Sittang ïivieron werd overgetrokken en tegen 1 uur de Cavalerie ontmoet, die van hare ver kenning terugkeerde met het bericht, dat de dacoits zich te Myo- bintha (24 Engelsche mijlen van Pabankon) ophielden, 300 man sterk zouden zijn en eenige olifanten en tal van ponies bij zich had den. Naar aanleiding van dit bericht werd N. waarts gemarcheerd naar Baw, waar de Infanterie en de trein overnachtten, terwijl de Cavalerie en Bereden Infanterie met den Staf te 2\ uur den marsch voortzetten op Myobintha. Te 4 uur werd eene kleine bende dacoits ontdekt, welke vuur gaf en trachtte in de rimboe te ontkomen; zij werd echter onmiddellijk door de Cavalerie achtervolgd, die 10 man doodde en 7 ponies benevens eenige wapens buitmaakte; een lancier en een paard waren gewond. In galop werd nu opgerukt naar het 2 Engelsche mijlen verder gelegen Myobintha, waar de Generaal hoopte de hoofdmacht der bende aan te treffen. De bevolking was echter rustig aan den arbeid en deelde mede, dat de dacoits reeds eenige dagen te voren grootendeels naar het Noorden waren afgetrok ken. Te Myobintha werd overnacht. Den 27en kwamen te 10 uur voormiddags de Infanterie en de trein te Myobintha aan en tevens eene kleine colonne van Taungwengyi. Om 11 uur marcheerde de Generaal met een deel der troepen (60 Lanciers, 80 man Bereden Infanterie en 180 man Infanterie) in N. richting af, om de dacoitsdie zich volgens berichten in eene sterke heuvelstelling zouden verdedigen,"aan te tasten. Op 4 Engelsche mijlen werd het dacoit- kamp inderdaad bereikt doch verlaten gevondende dispositie, welke de Generaal even te voren voor den aanval had uitgevaardigd, was de volgende (zie fig. 2)de Cavalerie en Bereden Infanterie moesten, zonder zich om 's vijands vuur te bekommeren, onmiddellijk in twee 1887 Dl. II. 3

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 46