450 Dit kamp werd door de veldcompagnie genietroepen met behulp van de later aldaar kampeerende drie compagnieën infanterie in orde gebracht. De genietroepen, ten 10 ure v.m. van het manoeuvreerterrein af gemarcheerd, kwamen ten 2 ure n.m. op het aangewezen kampterrein aan. De commandant der compagnie was intusschen, nahet bevel aan den oudsten luiteuant te hebben overgegeven, zelf vooruit naar Moergestel gereden, ten einde de vereischte schikkingen te maken voor de huur van het benoodigde hout voor keukens, latrines, enz. Dit hout kon in de nabijheid van het te maken kamp gekapt worden, ad f 0.25 per spar, lang 5 M. en dik 0.15 M., doch moest, na gemaakt gebruik, aan den leverancier verblijven. Onmiddellijk na aankomst werd begonnen met het uitzetten van de plaatsen voor de tenten, het graven van de noodige bivakkeukens, het maken der latrines en het kappen van al het benoodigde hout. De drie compagnieën infanterie, die ten 4 ure n.m. in het kamp aankwamen, stelden zelve de tenten op ten 5 ure 30 min. n.m. waren de keukens voltooid juist toen het vleesch verdeeld en de aardappelen geschild waren, en ten 5 ure 45 min. n.m. was het kamp gereed Ten 6 ure 30 min. n.m. betrok de compagnie genietroepen, niet tegenstaande den vermoeienden dag en het aanhoudende regenachtige weder, vroolijk en opgeruimd te Moergestel het voor haar aan gewezen kantonnement. Uit het voorgaande zal nu voldoende de loop eener manoeuvre tot in bijzonderheden kunnen worden nagegaan. De verdere afloop wordt daarom hieronder slechts met een enkel woord medegedeeld. Na den geluklen aanval op den 29en Augustus trachtte de 2e brigade den volgenden dag het behaalde voordeel te vervolgen door over Moergestel naar Tilburg door te dringeneen eskadron cavalerie werd daarbij van de 2° naar de le brigade overgebracht. De le brigade nam eeno stelling bij Moergestel in, die door veld- versterking tot krachtdadige verdediging werd ingericht. Zij sloeg den aanval af en behield hare stelling. 31 Augustus werd rustdag gehouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 475