ORGANISATIE. Volkeren en godsdiensten van Vóór-Indië. Waarde van de Inlandsclie troepen. Hoofdbeginselen van de orga nisatie van liet Inlandsclie leger Om een oordeel te kunnen vellen over de organisatie van het Britsch-Indisch leger en vooral van de Inlandsche korpsen, is eenige kennis van de volkeren, die in Indië aan het Britsche gezag onder worpen zijn, bepaald onmisbaar. De groote verscheidenheid toch in nationaliteit en godsdienst en de scherpe afscheiding der kastem zoowel van het overheerschte volk als van die gedeelten in het bij zonder, waaruit de troepen worden aangeworven, beheerschen die organisatie in ruime mate, terwijl het karakter der verschillende volkeren daarop eveneens grooten invloed uitoefent. Zoo beknopt mogelijk en alleen voor zoover het voor het doel noodzakelijk moet worden geacht, zal van een en ander een overzicht worden gegeven. De 250 millioen sterke bevolking van Britsch-Indië vertoont eene even groote verscheidenheid van stammen en nationaliteiten als de verschillende landen van Europa. De vroegste bewoners zijn in den loop der tijden nagenoeg geheel verdrongen door of opgelost in Mongoolsche, maar vooral Caucasische stammen, die opvolgend Vóór- Indië overstroomden, meestal van het Noordwesten. Behalve de bewoners der grensgewestenBeloochistan, Afghanistan, Kasmir, Nepal, Assam en Burma, kan men thans in eigenlijk Vóór- Indië 15 groote nationaliteiten onderscheiden, onderverdeeld in een belangrijk aantal volkeren en stammen, die een 200tal verschillende talen en dialecten spreken. De voornaamste dier groote nationaliteiten zijn I. De bevolking van eigenlijk of Midden-Hindoestan (100 millioen);

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 51