497 geset hadde, wierden de gedragen ornamenten boven op het langhslepen- de fluweele cleedt nedergeleyt. Daer op deden de soldaten ende burgers op het kerckhof vyf eherges musquettados, middelerwyl van alle de pun ten vande stadt ende het Gasteel, met 720 {g cruyt, 60 canonsckoten gelost wierden ende de schepen, alhier ter reede leggende, mede rontom vier gaven. Naer welck schieten de gantsche statie weder naer het Gasteel tot binnen de wooninge van gen. syn Eds. saliger ordentlyck geretourneert syn; ende aldaer, naer het ordinarie gebruyek deses landts, haerselven matichlyck ververscht hebbende, syn sy, naer een weynich tyts, een ygelyck na syn eygen huys ende bescheyden plaets met den avont wedergekeert, De militaire school te Tientsin. Ongeveer drie jaar geleden besloot de Chineesche Regeering, op initiatief van den onderkoning Li Hung Tchan, eene inrichting in het leven te roepen tot vorming van een kader van goed onderrichte inheemsehe officieren. Tot dit doel werd in Maart 1885 te Tientsin het eerste Chineesche c.adettenkorps opgericht en gevestigd in het admiraliteitsgebouw op deze plaats. Spoedig begon men echter aan een afzonderlijk gebouw voor de cadetten, dat thans gereed is en als model zal dienen voor de overige korpsen, die de Regeering zich voorstelt op te richten in elk der achttien provinciën van het rijk. Het etablissement te Tientsin is doelmatig ingericht en kan 300 leer lingen, benevens den geheelen staf der inrichting, opnemen. Op een aangrenzend, uitgebreid terrein zijn infanterie- en artillerietroepen onder tenten gekampeerd. Cbef van het cadettenkorps is de Dastaï IJang Tsung Pau; zijn adjunct is de majoor Pauli van de Duitsche artillerie; de leeraars zijn vreemde officieren, meestal Duitschers, en het onderwijs is op Duit- schen leest geschoeid. Bij het korps worden alleen aangenomen jongelieden uit de hoogere klassen, die den 14jarigen leeftijd bereikt doch den löjarigen nog niet overschreden hebben. üe laatste beperking werd aanhankelijk niet in het oog gehouden, zoodat men leerlingen heeft aangenomen van vijf en dertig jaar oud, om maar zoo spoedig mogelijk veel officieren bijeen te krijgen. Elk cadet blijft eerst vier jaren in de algemeene klassen, waar hij Chineesch schrift, vreemde talen, aardrijkskunde en geschiedenis en natuur-

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 522